CoNaDrogach.PL

coNaDrogach.PL: / Zarejestruj się

Budują Trasę Średnicową Północną w Toruniu
Budowa Trasy Średnicowej w Toruniu

Całą parą idą roboty drogowe przy budowie Trasy Średnicowej Północnej w Toruniu.- Na ul. Grudziądzkiej wykonujemy koryto pod przyszłą jezdnię, podobne prace realizujemy przy ul. Legionów i przy Szosie Chełmińskiej- wyjaśnia Piotr Kwiatkowski z firmy Skanska. Na skrzyżowaniu Trasy średnicowej Północnej z ul. Grudziądzką trwają prace rozbiórkowe starej nawierzchni i krawężników. Pierwszy odcinek Trasy Średnicowej Północnej w Toruniu połączy ulicę Grudziądzką (droga krajowa nr 91) z Szosą Chełmińską (droga wojewódzka nr 553).

Obecnie na budowie pracuje około 70 osób.- Przy skrzyżowaniu z Szosa Chełmińską układamy gazociąg, wykonujemy kanalizację deszczową i na wysokości ulicy Legionów roboty teletechniczne- dodaje Kwiatkowski.

Trasa Średnicowa Północna leżąca w głównym, szkieletowym układzie drogowym  miasta, przebiega od Szosy Bydgoskiej, przez skrzyżowanie z ul. Okrężną, Szosą Chełmińską do ul. Grudziądzkiej i dalej przez skrzyżowanie z ul. Chrobrego, ul. Wschodnią i ul. Olsztyńską do Szosy Lubickiej.

W tym roku rusza budowa prawie półtorakilometrowej długości odcinka od ul. Grudziądzkiej do Szosy Chełmińskiej. Obejmie ona budowę dwóch jezdni, mających po dwa pasy ruchu, z poszerzeniami w obrębie skrzyżowań. Powstaną także chodniki i  ścieżki rowerowe, które pojawią się wzdłuż ulicy, po stronie południowej na odcinku od ul. Grudziądzkiej do Legionów. Prace obejmą także wykonanie kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz oświetlenia drogowego. W ramach tego zadania zostaną wybudowane również skrzyżowania Trasy Średnicowej z ul. Grudziądzką,  Szosą Chełmińską i Legionów.

ZOBACZ PODOBNE

Remontują DK25 Bydgoszcz – Inowrocław
Remontują DK25 Bydgoszcz – Inowrocław
25 2015-09-29 | 09:07

W poniedziałek, 28 września, rozpoczęły się k olejne prace remontowe na drodze krajowej nr 25 z Bydgoszczy do Inowrocławia. Utrudnienia w ruchu potrwają do połowy listopada.

Rośnie most nad Kanałem Bydgoskim
Rośnie most nad Kanałem Bydgoskim
2015-09-16 | 12:54

Trwa budowa nowego mostu w Bydgoszczy. Przeprawa, która powstaje nad Kanałem Bydgoskim ma usprawnić ruch do i z centrum miasta.

Bydgoszcz: Gdzie zbudować nowy most?
Bydgoszcz: Gdzie zbudować nowy most?
2015-09-16 | 12:27

W tym roku rozpoczną się prace zmierzające do zaprojektowania nowego połączenia tramwajowego pomiędzy Fordońską i Toruńską w Bydgoszczy. W planach jest również przygotowanie projektu dla drugiego mos...

Nowy odcinek DW241, obwodnica Nakła, już na mapie
Nowy odcinek DW241, obwodnica Nakła, już na mapie
241 2015-09-14 | 13:36

Nakło nad Notecią (woj. kujawsko-pomorskie) może poszczycić się swoją obwodnicą. Nowa trasa powstała w ciągu drogi wojewódzkiej nr 241 na trasie południe – północ. Dzięki niej tranzyt ominie miasto.

Obwodnica Czarnowąs: Pierwsze prace nad nową DW454 jeszcze w tym roku
Obwodnica Czarnowąs: Pierwsze prace nad nową DW454 jeszcze w tym roku
45 454 2015-09-11 | 16:07

Trwa przetarg na budowę I etapu obwodnicy Czarnowąs w ciągu drogi wojewódzkiej nr 454. Nowa droga poprowadzona będzie od obwodnicy Opola do miejscowości Czarnowąs i Borki. Prace mają ruszyć jeszcze w ...

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz:
DROGI W POLSCE
Czego szukasz?

Lokalizacja: