• Facebook - conadrogach
Budują Trasę Średnicową Północną w Toruniu
Budowa Trasy Średnicowej w Toruniu

Całą parą idą roboty drogowe przy budowie Trasy Średnicowej Północnej w Toruniu.- Na ul. Grudziądzkiej wykonujemy koryto pod przyszłą jezdnię, podobne prace realizujemy przy ul. Legionów i przy Szosie Chełmińskiej- wyjaśnia Piotr Kwiatkowski z firmy Skanska. Na skrzyżowaniu Trasy średnicowej Północnej z ul. Grudziądzką trwają prace rozbiórkowe starej nawierzchni i krawężników. Pierwszy odcinek Trasy Średnicowej Północnej w Toruniu połączy ulicę Grudziądzką (droga krajowa nr 91) z Szosą Chełmińską (droga wojewódzka nr 553).

Obecnie na budowie pracuje około 70 osób.- Przy skrzyżowaniu z Szosa Chełmińską układamy gazociąg, wykonujemy kanalizację deszczową i na wysokości ulicy Legionów roboty teletechniczne- dodaje Kwiatkowski.

Trasa Średnicowa Północna leżąca w głównym, szkieletowym układzie drogowym  miasta, przebiega od Szosy Bydgoskiej, przez skrzyżowanie z ul. Okrężną, Szosą Chełmińską do ul. Grudziądzkiej i dalej przez skrzyżowanie z ul. Chrobrego, ul. Wschodnią i ul. Olsztyńską do Szosy Lubickiej.

W tym roku rusza budowa prawie półtorakilometrowej długości odcinka od ul. Grudziądzkiej do Szosy Chełmińskiej. Obejmie ona budowę dwóch jezdni, mających po dwa pasy ruchu, z poszerzeniami w obrębie skrzyżowań. Powstaną także chodniki i  ścieżki rowerowe, które pojawią się wzdłuż ulicy, po stronie południowej na odcinku od ul. Grudziądzkiej do Legionów. Prace obejmą także wykonanie kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz oświetlenia drogowego. W ramach tego zadania zostaną wybudowane również skrzyżowania Trasy Średnicowej z ul. Grudziądzką,  Szosą Chełmińską i Legionów.

ZOBACZ PODOBNE

Podgórna w Toruniu nabiera kształtów
Podgórna w Toruniu nabiera kształtów
2016-05-24 | 15:26

Trwa przebudowa ulicy Podgórnej w Toruniu. Droga łączy ul. Szosa Chełmińska (DW553) z ul. Grudziądzką w ciągu drogi krajowej nr 91.

Bydgoszcz: Jest projekt na przebudowę Wąbrzeskiej, latem budowa
Bydgoszcz: Jest projekt na przebudowę Wąbrzeskiej, latem budowa
2016-05-13 | 21:10

Gotowa jest dokumentacja projektowa na przebudowę ul. Wąbrzeskiej w Bydgoszczy. Drogowcy wystąpili o zezwolenie na realizację inwestycji (ZRID). Prace na ulicy, która lepiej skomunikuje węzeł "Lotnisk...

Czy zmiany na autostradzie A1 usprawnią ruch w wakacje?
Czy zmiany na autostradzie A1 usprawnią ruch w wakacje?
A1 2016-05-11 | 12:27

Gdańsk Transport Company wraz z operatorem Intertoll Polska mając na względzie wzmożony ruch podczas długich weekendów i wakacji , a co za tym idzie występowanie korków na bramkach, wprowadził...

Ściąga z remontów dróg w Bydgoszczy
Ściąga z remontów dróg w Bydgoszczy
2016-04-27 | 09:19

We wtorek, 26 kwietnia, rozpoczęły się prace remontowe na ulicy Korfantego w Bydgoszczy. Trwają również prace przy ul. Andersa w Fordonie. Zakończyła się natomiast wymiana nawierzchni na ul. Nasypowej...

Wkrótce koniec prac na obwodnicy Brodnicy. Estakada przeszła testy
Wkrótce koniec prac na obwodnicy Brodnicy. Estakada przeszła testy
15 2016-04-22 | 21:37

Na obwodnicy Brodnicy przeprowadzono próby obciążeniowe na ponad 500 metrowej estakadzie. Prawie 1,5 km trasa ominie ścisłe centrum Brodnicy od północy. Prace powinny zakończyć się w czerwcu 2016 r.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: