• Facebook - conadrogach
DK98: We Wrocławiu przetarg na przebudowę kolejnego fragmentu ul. Dyrekcyjnej
Kolejny odcinek ul. Dyrekcyjnej i ul. Hubska we Wrocławiu będą przebudowane. Zdjęcia: www.wroclaw.pl

Spółka Wrocławskie Inwestycje ogłosiła przetarg na przebudowę kolejnego fragmentu ul. Dyrekcyjnej. To już drugie podejście do tej inwestycji. Pierwszy przetarg unieważniono z powodu zbyt wysokich cen.

- Pierwszy raz poszukiwania wykonawcy rozpoczęły się równolegle z ogłoszeniem przetargu na przebudowę ulicy Hubskiej. Jednak część postępowania dotyczącą ul. Dyrekcyjnej unieważniono po otwarciu ofert. Były zbyt drogie – mówi Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji.

Wspólny przetarg dla tych zadań nie był przypadkowy. Ulice łączą się i ze względów komunikacyjnych wskazane jest by ściśle koordynować te przedsięwzięcia. Dlatego też w dokumentacji prowadzonego właśnie postępowania istnieje zapis, że wykonawca musi się dostosować do harmonogramu robót na ul. Hubskiej.

Swoim zakresem przebudowa Dyrekcyjnej, polegać będzie głównie na wymianie nawierzchni i obejmie odcinek od ul. Joannitów do Hubskiej. Część od Joannitów do ul. Borowskiej została już przebudowana w ramach budowy centrum handlowego Wroclavia. Samo skrzyżowanie z Hubską zostanie wykonane przy okazji rozbudowy torowiska tramwajowego na Hubskiej (łącznie z wymianą nawierzchni pod wiaduktem w kierunku Pułaskiego).

Prace na Dyrekcyjnej powinny potrwać około cztery miesiące. Jednak dokładny termin ich przeprowadzenia zostanie wskazany po rozpoczęciu inwestycji na Hubskiej. Przetarg na tę inwestycję jest na ostatnim etapie. Jeszcze w tym miesiącu możemy się spodziewać rozstrzygnięcia i podpisania kontraktu. Wykonawca prac na ulicy Dyrekcyjnej znany będzie najpewniej za około miesiąc.

ZOBACZ PODOBNE

DK36: Będzie przebudowa w Ostrowie Wielkopolskim i nowe światła
DK36: Będzie przebudowa w Ostrowie Wielkopolskim i nowe światła
36 2017-02-17 | 14:38

Otwarto oferty cenowe na przebudowę drogi krajowej nr 36 w Ostrowie Wielkopolskim. Zadanie ma być zrealizowane w około 3 miesiące od daty podpisania umowy.

Olsztyn wybuduje nowe drogi do obwodnicy
Olsztyn wybuduje nowe drogi do obwodnicy
16 2017-02-16 | 13:15

Umowa na wykonanie połączenia miasta od strony ulicy Płoskiego z budowaną obwodnicą Olsztyna (w ciągu drogi ekspresowej S51 i krajowej nr 16) już podpisana. Tymczasem jak zapowiada prezydent miasta, w...

W 2018 r. przebudowa DK25 Biały Bór – Sporysz. Będzie bezpieczniej
W 2018 r. przebudowa DK25 Biały Bór – Sporysz. Będzie bezpieczniej
25 2017-02-16 | 09:05

Ruszają prace przy aktualizacji projektu przebudowy drogi krajowej nr 25 Biały Bór – Sporysz w województwie pomorskim. Inwestycja jest prowadzona w ramach Programu likwidacji miejsc niebezpiecznych.

DK7: W Szczepanowicach nowy most zastąpi stary
DK7: W Szczepanowicach nowy most zastąpi stary
7 2017-02-16 | 08:57

Ogłoszono przetarg na budowę nowego mostu w ciągu drogi krajowej nr 7 w Szczepanowicach na trasie pomiędzy Słomnikami i Miechowem (woj. małopolskie). Zainteresowane inwestycją firmy mogą składać dokum...

Wrocław: W tym roku przetarg na projektuj i buduj dla Alei Wielkiej Wyspy
Wrocław: W tym roku przetarg na projektuj i buduj dla Alei Wielkiej Wyspy
2017-02-14 | 17:21

Plany zakładają, że z początkiem 2021 r. będzie można już jeździć we Wrocławiu nowym 3,5-kilometrowym odcinkiem Alei Wielkiej Wyspy. Trasa połączy ul. Krakowską z ul. Mickiewicza i będzie pełnić rolę...

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: