• Facebook - conadrogach
Dokumentacja dla S19 Lublin – Kraśnik do wglądu i dyskusji
Budowa dróg ekspresowych w Polsce. Zdjęcia: conadrogach.pl

Trwają spotkania informacyjno-konsultacyjne w sprawie budowy drogi ekspresowej S19 w woj. lubelskim. Do 13 października br. można zapoznawać się z rozwiązaniami projektowymi koncepcji programowej dla odcinka S19 pomiędzy Lublinem a końcem obwodnicy Kraśnika.

Dokumentacja projektowa jest dostępna w siedzibach gmin na terenie których powstanie droga: Konopnica, Niedrzwica Duża, Strzyżewice, Wilkołaz, Kraśnik oraz w Urzędzie Miasta Kraśnik.

- Oczekujemy od mieszkańców uwag i wniosków dotyczących zaprojektowanych dróg do obsługi ruchu lokalnego. To ostatni moment na wprowadzenie ewentualnych korekt. Projektanci przedstawią również proponowane warianty węzłów. Jednak przebieg drogi ekspresowej, zatwierdzony decyzją środowiskową, jest już niezmienny – zaznaczają przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Poniżej przedstawiamy terminy i miejsca spotkań:

28 września, godz. 16 – Świetlica Wiejska Wilkołaz Trzeci

29 września, godz. 16 – Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Niedrzwica Duża

30 września, godz. 16 – Świetlica Wiejska w Słodkowie Pierwszym

1 października, godz. 11 – Świetlica Urzędu Gminy Strzyżewice, godz. 17 - Szkoła Podstawowa Zemborzyce
Przypomnijmy, na rządowej liście inwestycji drogowych znalazła się budowa całego odcinka ekspresówki S19 z Lublina do Rzeszowa. Trasa powinna być zrealizowana w 2020 roku.
Postępowanie przetargowe dla odcinka końca zachodniej obwodnicy Lublina do końca obwodnicy Kraśnika o łącznej długości około 42 km ogłoszono w sierpniu tego roku. Przetarg na projekt i budowę drogi ekspresowej S19 Lublin – Kraśnik podzielono na trzy części:

  • od węzła Lublin Węglin do węzła Niedrzwica Duża (długość ok. 12 km),
  • od węzła Niedrzwica Duża do początku obwodnicy Kraśnika (ok. 20 km)
  • od węzła Kraśnik Północ - węzła Kraśnik Południe - obwodnica Kraśnika (ok. 10 km)

Zadaniem wyłonionych w przetargu wykonawców będzie opracowanie dokumentacji technicznej, uzyskanie decyzji zezwolenia na realizację inwestycji drogowej oraz wybudowanie trasy. Dwujezdniowa droga ekspresowa S19 na większości swego przebiegu będzie prowadziła po nowym śladzie omijając Niedrzwicę oraz Wilkołaz.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: