• Facebook - conadrogach
Kraków: Rusza przebudowa Ronda Kocmyrzowskiego
6-7 stycznia 2017 r. rusza przebudowa Ronda Kocmyrzowskiego w Krakowie. Zdjęcia: UM Kraków

W najbliższy weekend rozpocznie się I etap modernizacji torowiska tramwajowego na Rondzie Kocmyrzowskim w Krakowie (skrzyżowanie DK79 z DW776). Prace poprzedzone będą robotami przygotowawczymi w nocy z piątku, 6, na sobotę, 7 stycznia. Przewidziane są zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Remont jest konieczny i oczekiwany przez mieszkańców ze względu na znaczne zużycie torowiska i torów. Powiększone też będą łuki, dzięki czemu tramwaje będą łagodniej wchodzić w zakręt. Prace rozpoczną się we wnętrzu ronda, więc na razie nie są przewidziane utrudnienia dla kierowców.

Inwestycja całościowo obejmuje roboty torowe, drogowe, sieć trakcyjną, sterowanie i ogrzewanie zwrotnic, kanalizację deszczową, teletechnikę, oświetlenie uliczne, sygnalizację świetlną i zieleń. Prace torowe zostały podzielona na dwa etapy, tak aby utrudnienia dla pasażerów były jak najmniejsze. Koniec przewidziany jest na 30 maja 2017 r. Koszt inwestycji wynosi 7 mln 677 tys. zł.

Zmiany w komunikacji miejskiej w zwiazku z remontem Ronda Kocmyrzowskiego w Krakowie:

Już w nocy z 6 na 7 stycznia linia tramwajowa 64 zostanie zawieszona. W zamian będzie kursować linia 664. Ponadto:

  • linia 1 będzie kursowała z Salwatora do Ronda Czyżyńskiego bez zmian, następnie al. Jana Pawła, al. Solidarności, ul. Ujastek, do przystanku „Wiadukty”, gdzie powróci na swoją stałą trasę do Wzgórz Krzesławickich;
  • linia 5 będzie kursowała z Krowodrzy Górki do Ronda Kocmyrzowskiego bez zmian, następnie al. Andersa, ul. Broniewskiego do Ronda Hipokratesa;
  • linie 16 i 21 będą kursowały z Mistrzejowic (16) i Osiedla Piastów (21) do Ronda Kocmyrzowskiego, następnie ul. Bieńczycką i al. Jana Pawła II do Placu Centralnego, gdzie powrócą na swoje obecne trasy do Pleszowa/Kopca Wandy (16) i Walcowni (21).

Na czas remontu zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa 701 kursująca na trasie Czyżyny Dworzec – Bieńczycka, Kocmyrzowska – Wzgórza Krzesławickie (powrót ul. Architektów i Poległych w Krzesławicach). Linia kursować będzie z częstotliwością co 10 minut w dni powszednie oraz co 15 minut w dni wolne.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: