• Facebook - conadrogach
Lubuskie cieszy się z nowego mostu przez Wartę w Skwierzynie
Nowy most przez Wartę w Skwierzynie otwarty. Zdjęcia: www.lubuskie.pl

W grudniu do użytku oddany został nowy most przez Wartę w Skwierzynie. Most znacząco poprawi przepustowość drogi wojewódzkiej nr 159. To inwestycja na którą od wielu lat czekali mieszkańcy północnej części woj. lubuskiego.

Nowy most przez Wartę zdecydowanie poprawi komunikację w północnej części województwa lubuskiego, zarówno dla społeczności lokalnej, jak i dla ruchu tranzytowego. Dotychczas ze względu na niewystarczającą nośność oraz zły stan techniczny obiektu mostowego nad rzeką Wartą w ciągu drogi wojewódzkiej 159 obowiązywało ograniczenie dopuszczalnej masy całkowitej pojazdów do 20 ton. W celu umożliwienia poruszania się cięższych pojazdów, rok przed rozpoczęciem zadania inwestycyjnego, wprowadzono ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Przypomnijmy, inwestycja ruszyła w lipcu 2015 r. i została zakończona w rekordowo krótkim czasie. W ramach zadania wykonana została przeprawa o długości 124 m oraz nośności 42 ton, która umożliwi swobodne przemieszczanie się pojazdów osobowych i ciężarowych. Wykonawcą robót budowlanych było konsorcjum firm: Lider: Berger Bau Polska Sp. z o.o.

Inwestycja o wartości 17,3 mln zł realizowana była w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020 – z dofinansowaniem 16,2 mln zł.

2017 rok rozpocznie się realizacją kolejnej inwestycji drogowej w Skwierzynie - Przebudową drogi woj. nr 159 w km wraz z mostem nad terenem zalewowym rz. Warty (estakada), wartość na 2017 r. 3,25 mln zł, (2016 – 2018), całkowita wartość inwestycji 4,5 mln zł.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: