• Facebook - conadrogach
Mazowsze: Rozbudowana DW616 oddana do ruchu
Oddano do użytku rozbudowaną drogę wojewódzką nr 616 wraz ze skrzyżowaniem z DW544 w Grudusku (woj. mazowieckie). Zdjęcia: Emil Sawicki Mazowiecki UM

Zakończyła się rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 616 i budowa ronda na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 544 i 616 w Grudusku. Dzięki temu bez utrudnień można już korzystać z trasy łączącej Rembielin z Ciechanowem w północnej części woj. mazowieckiego.

Inwestycja objęła rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 616 relacji Rembielin–Ciechanów, na odcinku od obszar niezabudowany w miejscowości Żaboklik do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 544 w miejscowości Grudusk. Powstała także kanalizacja deszczowa na terenie gmin Dzierzgowo i Grudusk, powiatu mławskiego i ciechanowskiego. Wykonano przepusty pod jezdnią, zjazdy publiczne i indywidualne oraz oczyszczono pas drogowy z drzew i krzewów dla poprawy odwodnienia, widoczności i bezpieczeństwa ruchu. Na skrzyżowaniach pojawiło się nowe oświetlenie.

Na oddanej do użytku inwestycji skorzystają nie tylko mieszkańcy Mazowsza, ale także podróżujący przez powiaty ciechanowski i przasnyski.

Na tą inwestycję Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył prawie 6 mln zł.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: