• Facebook - conadrogach
Olsztyn wybuduje nowe drogi do obwodnicy
Powstaje obwodnica Olsztyna w ciągu S51 i DK16. Miasto chce zapewnić sobie komfortowe połączenie z nowa trasą planując budowę dróg dojazdowych od strony ulicy Płoskiego i ulicy Pstrowskiego. Zdjęcia: GDDKIA

Umowa na wykonanie połączenia miasta od strony ulicy Płoskiego z budowaną obwodnicą Olsztyna (w ciągu drogi ekspresowej S51 i krajowej nr 16) już podpisana. Tymczasem jak zapowiada prezydent miasta, w najbliższym tygodniu podobny dokument zostanie podpisany dla połączenia Olsztyna z obwodnicą od strony ulicy Pstrowskiego.

Prezydent Olsztyna wspólnie oraz marszałkiem województwa podpisali umowę z firmą Strabag na budowę drogi łączącej ulicę bp. Płoskiego z obwodnicą (węzeł drogowy Jaroty). Zakres prac w granicach miasta zakłada przede wszystkim rozbudowę skrzyżowania ul. Płoskiego z ul. Bajkową i ul. Dorantta wraz z budową sygnalizacji świetlnej, rozbudowę obecnej drogi jednojezdniowej (w kierunku Butryn) do drogi dwujezdniowej i dwupasowej z pasem dzielącym. Projekt obejmuje również budowę zatok autobusowych, dwukierunkowej ścieżki rowerowej, chodników oraz traktu pieszo-rowerowego od skrzyżowania ul. Płoskiego z ul. Bajkową i ul. Dorantta w kierunku Butryn. Koszt miejskiej części inwestycji to ponad 4 mln zł. Na 2,5 km odcinku drogi do obwodnicy powstaną trzy skrzyżowania, w tym dwa ronda, nowe oświetlenie oraz ekrany akustyczne. Droga ma być gotowa w połowie 2018 roku.

W poniedziałek 20 lutego prezydent podpisze podobny dokument z wykonawca łącznika miasta z obwodnicą od strony ulicy Pstrowskiego. Chodzi o przedłużenie tej ulicy do węzła drogowego Szczęsne/Pieczewo.

Zdaniem prezydenta miasta budowa tego łącznika zadziała na korzyść terenów inwestycyjnych za Osiedlem Mazurskim, które miasto zamierza wystawić na sprzedaż pod budowę kolejnego osiedla mieszkaniowego.

 

ZOBACZ PODOBNE

DK36: Będzie przebudowa w Ostrowie Wielkopolskim i nowe światła
DK36: Będzie przebudowa w Ostrowie Wielkopolskim i nowe światła
36 2017-02-17 | 14:38

Otwarto oferty cenowe na przebudowę drogi krajowej nr 36 w Ostrowie Wielkopolskim. Zadanie ma być zrealizowane w około 3 miesiące od daty podpisania umowy.

W 2018 r. przebudowa DK25 Biały Bór – Sporysz. Będzie bezpieczniej
W 2018 r. przebudowa DK25 Biały Bór – Sporysz. Będzie bezpieczniej
25 2017-02-16 | 09:05

Ruszają prace przy aktualizacji projektu przebudowy drogi krajowej nr 25 Biały Bór – Sporysz w województwie pomorskim. Inwestycja jest prowadzona w ramach Programu likwidacji miejsc niebezpiecznych.

DK7: W Szczepanowicach nowy most zastąpi stary
DK7: W Szczepanowicach nowy most zastąpi stary
7 2017-02-16 | 08:57

Ogłoszono przetarg na budowę nowego mostu w ciągu drogi krajowej nr 7 w Szczepanowicach na trasie pomiędzy Słomnikami i Miechowem (woj. małopolskie). Zainteresowane inwestycją firmy mogą składać dokum...

Przetarg na dokumentację dla drogi ekspresowej S16 Mrągowo – Ełk
Przetarg na dokumentację dla drogi ekspresowej S16 Mrągowo – Ełk
S16 2017-02-14 | 13:45

Ruszył przetarg na dokumentację techniczną dla kolejnego odcinka drogi ekspresowej S16 z Mrągowa przez Orzysz do Ełku o długości około 74 kilometrów. Wykonawcy mogą składać oferty do 24 marca 2017 r.

Na drodze krajowej nr 94 Kraków – Olkusz będzie bezpieczniej
Na drodze krajowej nr 94 Kraków – Olkusz będzie bezpieczniej
94 2017-02-13 | 10:42

Podpisano umowę na zaprojektowanie i przebudowę skrzyżowania drogi krajowej nr 94 z drogą powiatową (ul. Krakowska) oraz drogą gminną (ul. Łokietka) w Czajowicach. Inwestycja powstanie w ramach Progra...

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: