• Facebook - conadrogach
Pierwszy krok w kierunku rozbudowy DK8 Wrocław – Kłodzko
Podpisano pierwszą umowę dotyczącą rozbudowy drogi krajowej nr 8 Wrocław - Kłodzko wraz z budową obwodnic miejscowości. Dotyczy ona opracowania STEŚ i wybrania wariantu przebiegu drogi. Zdjęcia: GDDKiA

Podpisano umowę na STEŚ dla rozbudowy drogi krajowej nr 8 Wrocław - - Kłodzko. Dokumentacja dla 77-kilometrowego odcinka DK8 będzie gotowa w 2019 r., później będą mogły ruszyć prace projektowe i budowlane.

We wrocławskim oddziale GDDKiA w dniu 29.12.2016 r. podpisana została umowa z firmą Halcrow Group Limited Elms House z Wielkiej Brytanii na Opracowanie Studium Techniczno – Ekonomiczno -Środowiskowe dla zadania pod nazwą: „Rozbudowa drogi krajowej nr 8 na odcinku Wrocław (Magnice) – Kłodzko wraz z budową obwodnic miejscowości”. Wartość umowna 11 560 614,42 złotych brutto. Wykonawca ma 37 miesięcy na wywiązanie się z umowy.

W ramach opracowania zostanie m.in. wyznaczony i uściślony przebieg tras poszczególnych (analizowanych) wariantów inwestycji , określony zostanie zakres rzeczowy i finansowy zadania, ustalona będzie jego efektywność. Analizie podlegać będą różne warianty trasy drogi głównej.

STEŚ w swoim zamierzeniu ma dostarczyć Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wszystkich niezbędnych informacji, który wariant inwestycji m.in. kosztowo, czasowo, środowiskowo oraz zakresowo jest najbardziej optymalny. Jednocześnie opracowanie STEŚ posłuży do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla wybranego wariantu trasy.

Przypomnijmy, rozbudowa drogi krajowej nr 8 z Wrocławia do Kłodzka została wpisana do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 po licznych głosach mieszkańców, samorządowców i parlamentarzystów.

W ramach inwestycji dotychczasowa droga ma być poszerzona do przekroju z 3 lub 4 pasami ruchu w zależności od prognozowanego natężenia ruchu. Dodatkowo przewiduje się budowę obwodnic miejscowości, a także budowę nowych, bezpiecznych skrzyżowań najczęściej typu rondo.

ZOBACZ PODOBNE

DK36: Będzie przebudowa w Ostrowie Wielkopolskim i nowe światła
DK36: Będzie przebudowa w Ostrowie Wielkopolskim i nowe światła
36 2017-02-17 | 14:38

Otwarto oferty cenowe na przebudowę drogi krajowej nr 36 w Ostrowie Wielkopolskim. Zadanie ma być zrealizowane w około 3 miesiące od daty podpisania umowy.

Lublin: Nowa DW809 połączy ul. Bohaterów Monte Cassino z obwodnicą
Lublin: Nowa DW809 połączy ul. Bohaterów Monte Cassino z obwodnicą
809 2017-02-16 | 15:47

Rozpoczyna się realizacja kluczowej dla Lublina inwestycji drogowej - budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 809, który połączy istniejącą ul. Bohaterów Monte Cassino z węzłem Sławin w ciągu eks...

Olsztyn wybuduje nowe drogi do obwodnicy
Olsztyn wybuduje nowe drogi do obwodnicy
16 2017-02-16 | 13:15

Umowa na wykonanie połączenia miasta od strony ulicy Płoskiego z budowaną obwodnicą Olsztyna (w ciągu drogi ekspresowej S51 i krajowej nr 16) już podpisana. Tymczasem jak zapowiada prezydent miasta, w...

W 2018 r. przebudowa DK25 Biały Bór – Sporysz. Będzie bezpieczniej
W 2018 r. przebudowa DK25 Biały Bór – Sporysz. Będzie bezpieczniej
25 2017-02-16 | 09:05

Ruszają prace przy aktualizacji projektu przebudowy drogi krajowej nr 25 Biały Bór – Sporysz w województwie pomorskim. Inwestycja jest prowadzona w ramach Programu likwidacji miejsc niebezpiecznych.

DK7: W Szczepanowicach nowy most zastąpi stary
DK7: W Szczepanowicach nowy most zastąpi stary
7 2017-02-16 | 08:57

Ogłoszono przetarg na budowę nowego mostu w ciągu drogi krajowej nr 7 w Szczepanowicach na trasie pomiędzy Słomnikami i Miechowem (woj. małopolskie). Zainteresowane inwestycją firmy mogą składać dokum...

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: