• Facebook - conadrogach
Śląskie: Przebudują odcinki DW793 Żarki – Myszków i Janów – Złoty Potok
Nową nawierzchnię zyskają odcinki DW793 prowadzące z Żarek do Myszkowa i między Janowem a Złotym Potokiem.

Konsorcjum firm Drog-Bud Sp. z o. o. i Nowak Mosty Sp. z o. o. zajmie się przebudowa dwóch odcinków drogi wojewódzkiej nr 793. Nową nawierzchnię zyskają odcinki prowadzące z Żarek do Myszkowa i między Janowem a Złotym Potokiem.

Umowa na przebudowę DW793 zakłada, że kosztem 36 mln złotych droga ta na odcinku liczącym 5,4 km od Żarek do Myszkowa zostanie całkowicie rozebrana i wybudowana od nowa. Powstanie nowa konstrukcja drogi, odwodnienie, ścieżka pieszo-rowerowa. Odbudowane będą istniejące zjazdy do posesji. Zadanie wykona konsorcjum firm Drog-Bud Sp. z o. o. i Nowak Mosty Sp. z o. o. , które przedstawiło najkorzystniejszą ofertę. Przedsięwzięcie będzie dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego kwotą ok. 30 mln zł. Ok. 6 mln zł pochodzić będzie z budżetu województwa śląskiego.

Inna umowa podpisana z konsorcjum przewiduje także przebudowę kolejnego odcinka DW793, liczącego 2,1 km, między Janowem a Złotym Potokiem. Tu także przebudowana będzie cała konstrukcja drogi. Powstaną nowe zjazdy do posesji i pozostałe elementy. Koszt przebudowy tego odcinka wyniesie nieco ponad 9,7 mln zł. Pieniądze w całości pochodzić będą z budżetu województwa śląskiego.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: