• Facebook - conadrogach
Startują prace dla drogi ekspresowej S16 Borki - Mragowo
Firma Transprojekt Gdański Sp. z o.o. będzie miał 15 miesięcy na wykonanie koncepcji programowej budowy drogi ekspresowej S16 na odcinku Borki Wielkie - Mrągowo wraz z obwodnicą Mrągowa w ciągu drogi krajowej nr 59. Potem GDDKiA ogłosi przetarg na projekt i budowę. Zdjęcia: GDDKiA

Zawarto umowę z firmą Transprojekt Gdański na wykonanie koncepcji programowej dla drogi ekspresowej S16 na odcinku Borki Wielkie - Mrągowo wraz z obwodnicą Mrągowa w ciągu drogi krajowej nr 59.

Wykonawca firma Transprojekt Gdański Sp. z o.o. będzie miał 15 miesięcy na wykonanie koncepcji programowej budowy drogi ekspresowej S16 na odcinku Borki Wielkie - Mrągowo wraz z obwodnicą Mrągowa w ciągu drogi krajowej nr 59. Umowa opiewa na kwotę 3,3 mln zł.

Po zakończeniu prac nad koncepcją programową GDDKiA będzie mogła ogłosić przetarg na realizację zadania w systemie „projektuj i buduj”. Planowany termin ogłoszenia tego przetargu to druga połowa 2018 roku.

Inwestycja będzie kolejnym etapem rozbudowy drogi krajowej nr 16 jako głownego szlaku komunikacyjnego Warmii i Mazur. Projektowana trasa będzie miała długość 19,7 km - 15,6 km w ciągu drogi ekspresowej S16 oraz 4,1 km w ciągu drogi krajowej 59 (obwodnica Mrągowa). Przebiegać będzie w okolicach miejscowości Borki Wielkie, Sorkwity, Nowe Bagienice, Bagienice, Marcinkowo, a następnie ominie Mrągowo od strony południowo-zachodniej.

Droga na ekspresowym odcinku S16 będzie miała przekrój dwujezdniowy, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, natomiast na przebiegu obwodnicy Mrągowa w ciągu DK59 będzie to droga o przekroju jednojezdniowym, dwu lub trzypasowym (1x2 lub 2+1). Dostęp do drogi ekspresowej będzie możliwy jedynie poprzez węzły drogowe: Sorkwity, Bagienice i Mrągowo.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: