CoNaDrogach.PL

coNaDrogach.PL: / Zarejestruj się

Wrocław: zamknięta Przyjaźni

Kierowcy muszą omijać ulicę Przyjaźni we Wrocławiu. 31 sierpnia rozpoczął się remont tej ulicy, która prowadzi do wrocławskiej wylotówki na południe - ulicy Karkonoskiej (droga krajowa nr 5). Zamknięty jest odcinek od ul. Braterskiej do Krzyckiej zostanie wyłączony z ruchu.

Remont obejmuje wymianę torowiska, naprawę wszystkich sieci pod drogą i wymianę znajdującej się w katastrofalnym stanie nawierzchni. Ulica zmieni swój wygląd także dzięki nowym chodnikom i specjalnym przystankom tramwajowym – peron pełnił będzie równocześnie rolą spowalniacza na jezdni. Będą to tzw. przystanki wiedeńskie - to podniesienie ulicy do wysokości chodnika w miejscu, w którym zatrzymuje się tramwaj.

Częścią rozpoczynającej się inwestycji jest również wymiana nawierzchni na najbardziej zniszczonym fragmencie ul. Wałbrzyskiej i remont pętli tramwajowej na Klecinie. W sumie odnowiony zostanie ponad kilometrowy odcinek ulicy i dłuższy o ponad 100 m fragment torowiska.

Wykonawcą jest konsorcjum firm Bickhardt Bau Polska i Zakładu Sieci i Zasilania. Kontrakt wart prawie 13 mln zł będzie realizowany co najmniej do końca 2013 r.

ZOBACZ PODOBNE

Śląskie: Będzie bezpieczniej na DK52 w Kozach
Śląskie: Będzie bezpieczniej na DK52 w Kozach
52 2015-10-09 | 12:28

Rusza budowa chodników i przejść dla pieszych w Kozach w ciągu drogi krajowej nr DK52. Po realizacji zadania ma być bezpieczniej.

Mapa obwodnicy Iłży w ciągu drogi krajowej nr 9
Mapa obwodnicy Iłży w ciągu drogi krajowej nr 9
9 2015-10-08 | 15:43

Obwodnica Iłży (woj. mazowieckie) ominie miasto od zachodu. Nowy odcinek drogi krajowej nr 9 będzie liczyć 7,2 km długości. W ramach inwestycji planowana jest budowa dwóch węzłów: Iłża Północ i Iłża P...

Podkarpackie: Dwa lata na remont DK19. Obecnie prace w Babicy
Podkarpackie: Dwa lata na remont DK19. Obecnie prace w Babicy
19 2015-10-08 | 14:10

W tym tygodniu firma STRABAG rozpoczęła remont nawierzchni i budowę chodnika w Babicy na drodze krajowej nr 19 (woj. podkarpackie). Jest to część remontu tej trasy zaplanowanego na dwa lata.

Zbliża się remont wrocławskich Mostów Uniwersyteckich
Zbliża się remont wrocławskich Mostów Uniwersyteckich
2015-10-07 | 15:23

Wrocławscy drogowcy wyłonili w przetargu firmę, która wykona dokumentację projektową do remontu Mostów Uniwersyteckich. To początek przygotowań do ich remontu.

Wrocław: Budowa obwodnicy Leśnicy stała się faktem
Wrocław: Budowa obwodnicy Leśnicy stała się faktem
94 2015-10-07 | 15:14

2 października, ruszyły już konkretne roboty budowlane na przyszłej obwodnicy Leśnicy. – Przed nami 21 miesięcy wytężonej pracy. Ze względu na szeroki zakres robót obejmujących różne branże: drogową, ...

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz:
DROGI W POLSCE
Czego szukasz?

Lokalizacja: