1. Strona główna
  2. obwodnica Myśliborza

Obwodnica Myśliborza

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2019-05-16
Obwodnica Myśliborza
Mapa obwodnicy Myśliborza (woj. zachodniopomorskie) w ciągu drogi krajowej nr 26. Mapa: GDDKIA
Obwodnica Myśliborza (woj. zachodniopomorskie) będzie częścią drogi krajowej nr 26 łączącej się z droga ekspresową S3. Obwodnica ma powstać w 2021 roku i wyprowadzić ruch tranzytowy z zabytkowego miasteczka.

Obwodnica ominie centrum Myśliborza od południa, zostanie poprowadzona w większości po śladzie zlikwidowanej linii kolejowej. Będzie to jednojezdniowa droga klasy GP o dwóch pasach ruchu w każdą stronę. Na początku obwodnicy (patrząc od strony zachodniej) powstanie rondo będące połączeniem dróg krajowych nr 23 i 26, dalej na obwodnicy powstaną dwa skrzyżowania, jedno z ulicą Łużycką, a drugie przy końcu obwodnicy będące połączeniem z obecną drogą krajową w kierunku centrum Myśliborza. W ramach inwestycji powstaną również drogi wspomagające, chodniki i ciągi pieszo – rowerowe.

Obwodnica wyprowadzi z wąskich uliczek Myśliborza ruch tranzytowy w ciągu drogi krajowej nr 26 łączącej drogę S3 z granicą polsko – niemiecką w Krajniku Dolnym.

Wykonawcą obwodnicy Myśliborza w ciągu DK26 o długości 3,4 km jest firma Maldrobud Sp. z o.o. z Myśliborza. Umowa pdpisana w maju 2019 r. opiewa na kwotę 41,36 mln.  

Podziel się:

Powiązane z "obwodnica Myśliborza":

droga krajowa 26 Myślibórz (woj. wielkopolskie) zachodniopomorskie
obwodnica Dobrej obwodnica Kobylanki obwodnica Koszalina obwodnica Przecławia i Warzymic obwodnica Sianowa obwodnica Szczecina obwodnica Szczecinka obwodnica Wałcza obwodnica Złocieńca S10 Szczecin - Piła S11 Bobolice - Szczecinek S11 Koszalin - Bobolice S3 Szczecin - Świnoujście S6 Szczecin - Koszalin Zachodnia Obwodnica Szczecina
POPULARNE W CONADROGACH.PL