• Facebook - conadrogach
Obwodnica Myśliborza
Mapa obwodnicy Myśliborza (woj. zachodniopomorskie) w ciągu drogi krajowej nr 26. Mapa: GDDKIA

Obwodnica Myśliborza (woj. zachodniopomorskie) będzie częścią drogi krajowej nr 26 łączącej się z droga ekspresową S3. Obwodnica ma powstać w 2021 roku i wyprowadzić ruch tranzytowy z zabytkowego miasteczka.

Rozpoczęcie robót powinno nastąpić wiosną 2019 roku, a zakończenie realizacji w 2021 roku.

Nowa trasa ominie centrum miasta od południa, zostanie poprowadzona w większości po śladzie zlikwidowanej linii kolejowej. Będzie to jednojezdniowa droga klasy GP o dwóch pasach ruchu w każdą stronę. Na początku obwodnicy (patrząc od strony zachodniej) powstanie rondo będące połączeniem dróg krajowych nr 23 i 26, dalej na obwodnicy powstaną dwa skrzyżowania, jedno z ulicą Łużycką, a drugie przy końcu obwodnicy będące połączeniem z obecną drogą krajową w kierunku centrum Myśliborza. W ramach inwestycji powstaną również drogi wspomagające, chodniki i ciągi pieszo – rowerowe.

Obwodnica wyprowadzi z wąskich uliczek Myśliborza ruch tranzytowy w ciągu drogi krajowej nr 26 łączącej drogę S3 z granicą polsko – niemiecką w Krajniku Dolnym.

OBWODNICA MYŚLIBORZA - WSZYSTKIE INFORMACJE

Obwodnica Myśliborza na DK26 - mapa przebiegu

Obwodnica Myśliborza na DK26 - mapa przebiegu

26 2017-11-07 | 10:28

Obwodnica Myśliborza powstanie jako nowy odcinek drogi krajowej nr 26. Ja widać na mapie nowa trasa ominie centrum miasta od południa, zostanie poprowadzona w większości po śladzie zlikwidowanej linii...

Tak dla obwodnicy Myśliborza w woj. zachodniopomorskim

Tak dla obwodnicy Myśliborza w woj. zachodniopomorskim

26 2017-11-07 | 10:24

Zabytkowy Myślibórz doczeka się swojej obwodnicy. Przetarg na budowę trasy w ciągu drogi krajowej nr 26 ma być ogłoszony w przyszłym roku a jej budowa potrwa trzy lata.