• Facebook - conadrogach
Obwodnica Staszowa
W 2016 roku rozpoczęły się prace dla obwodnicy Staszowa w woj. świętokrzyskim

Obwodnica Staszowa w województwie świętokrzyskim będzie docelowo liczyć około 10,5 km. Trasa pobiegnie dookoła miejscowości oplatając ją ze wszystkich stron.

Pierwsze prace nad budową 10,5-kilometrowej obwodnicy Staszowa ruszyły w 2016 roku, kiedy to w kwietniu Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na projekt i budowę pierwszego z jej odcinków. Dla trasy została wydana decyzja środowiskowa.

Mapa obwodnicy Staszowa w województwie świętokrzyskim

Mapa przebiegu obwodnicy Staszowa

Pierwszy, południowo-wschodni odcinek obwodnicy Staszowa ma mieć długość prawie 5 km. Rozpocznie się on na drodze wojewódzkiej nr 764 Staszów – Raków w Radzikowie, następnie poprowadzi przez rzekę Czarną Staszowską, gdzie powstanie most, do drogi wojewódzkiej nr 765 Staszów – Chmielnik, następnie do ulicy Krakowskiej i dalej obok dworca PKS do ulicy Kościuszki. W ramach zadania powstana także ronda na skrzyżowaniu z innymi drogami m.in przy ulicach: Kościuszki, Krakowskiej, Oględowskiej i Rakowskiej.

Zakłada się, że po pracach projektowych, na początku 2017 roku ruszą prace budowlane , które potrwają do końca 2018 r.

OBWODNICA STASZOWA - WSZYSTKIE INFORMACJE

Wbito łopatę pod budowę obwodnicy Staszowa w woj. świętokrzyskim

Wbito łopatę pod budowę obwodnicy Staszowa w woj. świętokrzyskim

764 2017-07-16 | 09:50

Rozpoczęła się budowa północno-zachodniej obwodnicy Staszowa, długo wyczekiwanej inwestycji w ciągu drogi wojewódzkiej nr 764. Inwestycja realizowana jest w systemie zaprojektuj i zbuduj. Do końca p...

Mapa przebiegu obwodnicy Staszowa w woj. świętokrzyskim

Mapa przebiegu obwodnicy Staszowa w woj. świętokrzyskim

764 2016-04-04 | 11:42

Docelowo obwodnica Staszowa utworzy ponad 10 km ring oplatający miejscowość ze wszystkich stron (mapa przebiegu). Pierwszy odcinek obwodnicy pobiegnie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 764 będzie liczył o...

Świętokrzyskie: Obwodnica Staszowa w przetargu

Świętokrzyskie: Obwodnica Staszowa w przetargu

764 2016-04-04 | 11:23

Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na projekt i budowę obwodnicy Staszowa, która uwoli miasto z uciążliwego ruchu. Docelowo cała obwodnica ma mieć ponad 10 km.