1. Strona główna
  2. S3 Szczecin - Świnoujście

S3 Świnoujście - Troszyn

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2023-10-02
S3 Świnoujście - Troszyn
Budowa drogi ekspresowej S3 Świnoujście - Troszyn ruszyła wiosną 2022 roku. Zdjęcia: GDDKIA
Dwa odcinki S3 między Świnoujściem a Troszynem to ostatni etap budowy drogi ekspresowej. Zadanie obejmuje realizację 33 km dwujezdniowej drogi z węzłami i obiektami mostowymi.

Wszystkie informacje o S3 Świnoujście - Troszyn:

Realizacja S3 Świnoujście - Troszyn w formule projektuj i buduj, wykonawcy

Kiedy otwarcie drogi S3 do Świnoujscia?

S3 Świnoujście - Dargobądz

S3 Dargobądz - Troszyn

 

Realizacja S3 Świnoujście - Troszyn  w formule projektuj i buduj, wykonawcy

W sierpniu 2020 roku GDDKIA podpisała umowy na realizację ostatniego brakującego fragmentu drogi ekspresowej S3 na w woj. zachodniopomorskim o długości 33 km.

Odcinek Świnoujście - Dargobądz wykonuje firma Polaqua, a Dargobądz - Troszyn konsorcjum Polbud Pomorze (lider), PRD Nowogard i INTOP (partnerzy).

Inwestycja jest realizowana w formule Projektuj i buduj. W połowie 2021 roku wykonawcy złożyli wnioski o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). W grudniu 2021 roku została wydana decyzja ZRID dla odc. Świnoujście - Dargobądz, a w styczniu 2022 roku dla odc. Dargobądz - Troszyn. Następnie ruszyły pierwsze roboty budowlane.

Mapa drogi ekspresowej S3 Świnoujście - Troszyn - przebieg, odcinki, węzły

Mapa drogi ekspresowej S3 Świnoujście - Troszyn - odcinki w realizacji

Mapa: GDDKIA

Kiedy otwarcie drogi S3 do Świnoujścia


Budowa S3 Świnoujście - Troszyn to ostatni etap budowy trasy ekspresowej S3 w Polsce. Jej otwarcie, zgodnie z umowa przypada na II kwartał 2024 r. Po oddaniu drogi skróci się czas przejazdu do Świnoujscia i Międzyzdrojów. Ekspresowa trasa połaczy się z oddanym w 2023 r. tunelem drogowym w Świnoujsciu łączącym wyspy Uznam i Wolin. 

Budowa drogi ekspresowej S3 Troszyn - Świnoujście - wrzesień 2023 r. 

Budowa drogi ekspresowej S3 Troszyn - Świnoujście - wrzesień 2023

Zdjęcia: GDDKIA

S3 Świnoujście - Dargobądz

Odcinek będzie miał długość 17 km. Rozpocznie się od połączenia z tunelem w Świnoujściu, w pobliżu terminala promów morskich, a zakończy na zachód od węzła Dargobądz. Na trasie powstaną cztery węzły drogowe - Świnoujście, Świnoujście LNG, Świnoujście Łunowo i Międzyzdroje. Wybudowanych zostanie również 10 wiaduktów i dwie estakady oraz kładka dla pieszych. Powstaną także przejścia i przepusty dla zwierząt, w tym dwa przejścia górne o szerokości 50 metrów.

Budowa odc. S3 Dargobądz - Świnoujście

Budowa odc. S3 Dargobądz - Świnoujście
Zdjęcia: GDDKIA

S3 Dargobądz - Troszyn

Odcinek będzie miał 16 km długości i obejmuje budowę węzła Dargobądz, a także Wolin Zachód i Wolin Wschód. Nowy odcinek połączy się z obwodnicą Troszyna. W ramach inwestycji przewidziano też budowę dwóch Miejsc Obsługi Podróżnych z rezerwą terenu pod budowę stacji paliw i restauracji na wschód od Dargobądza. Przy węźle Wolin Wschód powstanie Obwód Utrzymania Drogi. Wybudowanych zostanie również siedem wiaduktów, dwa mosty oraz estakada. Powstaną też przejścia i przepusty dla zwierząt, w tym dwa przejścia górne o szerokości 50 metrów.

Budowa odc. S3 Dargobądz - Troszyn, wrzesień 2023 r. 

Budowa odc. S3 Dargobądz - Troszyn

Zdjęcia: GDDKIA

 

 

Podziel się:

Powiązane z "S3 Szczecin - Świnoujście":

droga ekspresowa S3 Świnoujście (woj. zachodniopomorskie) Troszyn (woj. zachodniopomorskie) zachodniopomorskie
obwodnica Bolkowa obwodnica Brzozowa obwodnica Gorzowa Wielkopolskiego obwodnica Jawora Obwodnica Legnicy obwodnica Szczecina S3 Legnica - Lubawka S3 Nowa Sól - Legnica obwodnica Dobrej obwodnica Kobylanki obwodnica Koszalina obwodnica Myśliborza obwodnica Przecławia i Warzymic obwodnica Sianowa obwodnica Szczecinka obwodnica Wałcza obwodnica Złocieńca S10 Szczecin - Piła S11 Bobolice - Szczecinek S11 Koszalin - Bobolice S6 Szczecin - Koszalin Zachodnia Obwodnica Szczecina
POPULARNE W CONADROGACH.PL