• Facebook - conadrogach
400 mln zł na inwestycje drogowe w Warszawie
Na inwestycje drogowe w 2018 r. trafi około 400 mln zł. Kontynuowane będą rozpoczęte budowy, np. Marsa i Żołnierskiej, Marynarskiej, Łodygowej, Gandhi, Lazurowej, Głębockiej, Czerniakowskiej bis. Ruszy m.in. budowa Traktu Lubelskiego. Zdjęcia: ZMID Warszawa

400 mln złotych trafi w tym roku na inwestycje drogowe w 2018 r. w Warszawie prowadzone przez Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych. Spora część pieniędzy zasili budowę dróg tworzących obwodnicę miejską w Warszawie i ułatwiających przemieszczanie się po stolicy.

W 2018 roku kontynuowane będą wcześniej rozpoczęte budowy, np. Marsa i Żołnierskiej, Marynarskiej, Łodygowej, Gandhi, Lazurowej, Głębockiej, al. Polski Walczącej (Czerniakowskiej bis), kładki nad ul. Płowiecką. Większość z nich skończy się w tym roku.

W Warszawie ruszy wreszcie przebudowa Traktu Lubelskiego od ul. Zwoleńskiej do Borowieckiej, a także skrzyżowania ulic: Grójeckiej, Harfowej i Racławickiej. Powstaną nowe ścieżki rowerowe wzdłuż ulic: Leszno i Górczewska oraz wzdłuż ul. Anielewicza.

Drogowcy szykują też kilka nowych przedsięwzięć jak np. podpisanie umowy na zaprojektowanie i wybudowanie kładki pieszo-rowerowej łączącej Park Kępa Potocka z terenami Pasa Nadwiślańskiego. Jesienią planowane jest podpisanie umowy na przebudowę Wału Miedzeszyńskiego, który połączy istniejący układ drogowy z budowaną południową obwodnicą Warszawy. Nowa droga (ok. 1 km) będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu oraz jezdnie lokalne, chodniki i drogi rowerowe.

Również jesienią zawarta będzie umowa na przebudowę Wybrzeża Szczecińskiego i Wybrzeża Helskiego na odcinku ponad 2 km od ul. Okrzei do mostu Gdańskiego. Wybudowana zostanie jezdnia o trzech pasach ruchu, z których dwa będą prowadziły na północ a jeden na południe. Będą chodniki i drogi rowerowe powiązane ze ścieżką rekreacyjną nad Wisłą. Nad kanałem przy wejściu do Portu Praskiego powstanie kładka pieszo-rowerowa. Ważną częścią tej inwestycji jest budowa zapór przeciwpowodziowych. Przed końcem roku przewidziano podpisanie umowy na budowę wind przy moście Poniatowskiego. Cztery zewnętrzne konstrukcje zlokalizowane będą przy Wybrzeżu Kościuszkowskim, a przy ul. Solec i przy stacji PKP Powiśle po dwie w istniejących wieżycach mostu.

- W tym roku kontynuowany będzie program poprawy jakości dróg nieutwardzonych. Trwa weryfikacja wniosków dzielnic, w kwietniu mają rozpocząć się pierwsze prace. Ich realizacją zajmie się Zakład Remontów i Konserwacji Dróg – dodają przedstawiciele warszawskiego Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

merko
2018-03-08 20:27
Warszawa, Łomża, podkarpacie, S-19, S- 61 - tylko i wyłącznie Wschód , o budowach na Zachodzie Polski nic, albo prawie nic,
Amigo
2018-03-06 17:36
Szkoda, że Ratusz nie myśli nad Wydłużeniem przebiegu trasy mostu północnego - by połączyć Bielany z Bemowem, Czy Białołęki w stronę Marek :(

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: