• Facebook - conadrogach
A2 Siedlce – Biała Podlaska w przetargu
Budowa odcinka A2-ki Mińsk Mazowiecki – Siedlce została przewidziana na lata 2021-2023. Z kolei budowa autostrady A2 na trasie Siedlce – Biała Podlaska zaplanowana jest na lata 2022-2024. Właśnie ogłoszono przetarg na opracowanie elementów koncepcji programowej. Zdjęcia: conadrogach.pl

Przetarg na wykonanie elementów koncepcji programowej dla budowy odcinka autostradyA2 na trasie A2 Siedlce – Biała Podlaska. Postępowanie dotyczy około 64 km odcinka, który jest kontynuacją projektowanej A2-ki z Mińska Mazowieckiego do Siedlec.

Warszawski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił przetarg na wykonanie elementów koncepcji programowej dla budowy odcinka autostrad A2 na wschód od Siedlec. Realizacja tego etapu przedsięwzięcia ma zakończyć się w 2019 roku.

Postępowanie przetargowe ma na celu wyłonienie wykonawcy elementów koncepcji programowej dla zadania „Budowa autostrady A2 Warszawa – Kukuryki na odcinku obwodnica Siedlec w km ok. 561+500 do węzła „Cicibór” (z węzłem) w km ok. 625+000”. Zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty do 29 marca br. GDDKIA chce, aby wykonawca zrealizował zadanie w czasie nie dłuższym niż 18 miesięcy od dnia podpisania umowy. Oznacza to, że opracowanie niezbędnej dokumentacji ma zakończyć się w przyszłym roku.

Przypomnijmy, w styczniu tego roku drogowcy podpisali umowę z wykonawcą koncepcji programowej dla autostrady A2 od Mińska Mazowieckiego do Siedlec. Z ostatnich zapowiedzi resortu infrastruktury wynika, że budowa odcinka A2-ki Mińsk Mazowiecki – Siedlce została przewidziana na lata 2021-2023. Z kolei budowa autostrady A2 na trasie Siedlce – Biała Podlaska zaplanowana jest na lata 2022-2024.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: