1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Blokada autostrad, dróg i przejść granicznych w całej Polsce. Protestują rolnicy

Blokada autostrad, dróg i przejść granicznych w całej Polsce. Protestują rolnicy

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-02-09
Blokada autostrad, dróg i przejść granicznych w całej Polsce. Protestują rolnicy
Mapa z planowanymi blokadami dróg w ramach protestu rolników. Mapa: NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność"
W piątek (9 lutego) rolnicy rozpoczęli wielki protest. W całej Polsce możliwe korki, bo blokowane będą autostrady, główne drogi ekspresowe, krajowe, wojewódzkie i przejścia graniczne. Tak sytuacja ma potrwać nawet miesiąc. Rolnicy protestują przeciwko otwarciu rynku na produkty rolne z Ukrainy oraz unijnemu Zielonemu Ładowi dla rolnictwa. Gdzie blokady dróg - przedstawiamy mapę.

Od piątku, 9 lutego, w wielu miejscach na terenie Polski odbywają się zapowiadane protesty rolników. Rolnicy zapowiadają blokady autostrad ekspresówek i ważnych dróg krajowych we wszystkich województwach. Protest obejmie również przejścia graniczne, na początek zablokowane będą wszystkie przejścia z Ukrainą. Kierowcy musza uważać na duże utrudnienia w ruchu.

Poniżej przedstawiamy mapę blokowanych dróg

Aktualne utrudnienia na autostradach, drogach ekspresowych i krajowych

Mapa z blokadami autostrad, dróg ekspresowych, krajowych i przejść granicznych

Mapa: 

Od godziny 10.00 zablokowane zostały wszystkie przejścia graniczne z Ukrainą. Blokowane będą drogi w około 250 miejscach. Blokady zapowiadane są na razie do 10 marca.

Wolny napływ produktów z Ukrainy był jednym z głównych przyczyn rozpoczęcia po koniec ubiegłego roku protestów rolników i przewoźników na drogach dojazdowych do granicy polsko-ukraińskiej. Teraz protesty przybrały na sile i blokady rozlały się na cały kraj. Protesty rolników mają miejsce również w innych krajach UE. Rolnicy sprzeciwiają się wdrożeniu Zielonego Ładu, importowi produktów rolnych z Ukrainy i domagają się programów ze wsparciem dla hodowli zwierząt.

- Nasza cierpliwość się wyczerpała. Stanowisko Brukseli z ostatniego dnia stycznia 2024 roku jest dla całej naszej społeczności rolniczej nie do przyjęcia. Dodatkowo, bierność władz Polski i deklaracje współpracy z Komisją Europejską oraz zapowiedzi respektowania wszystkich decyzji Komisji Europejskiej w sprawie importu płodów rolnych i artykułów spożywczych z Ukrainy nie pozostawia nam innego wyboru jak ogłosić strajk generalny - podkreśla w komunikacie NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność".

– Mówimy trzy razy stop: stop Zielonemu Ładowi, stop importowi produktów rolnych z Ukrainy, stop ograniczaniu hodowli w Polsce – podkreślają przedstawiciele rolników.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE