• Facebook - conadrogach
Budowa drogi S7 w okolicach Skarżyska-Kamiennej jeszcze w tym roku
Odcinek S7 granica województwa – Skarżysko-Kamienna połączy istniejący 50 km odcinek drogi ekspresowej S7 od Skarżyska poprzez Kielce do Chęcin z budowaną S7 Radom – granica województwa mazowieckiego i świętokrzyskiego. Zdjęcia: GDDKIA

Startuje drugi etap postępowania przetargowego na realizację odcinka drogi ekspresowej S7 na odcinku od granicy województwa świętokrzyskiego i mazowieckiego do Skarżyska-Kamiennej. Budowa powinna rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Odcinek granica województwa – Skarżysko-Kamienna o długości 7,6 km skomunikuje blisko 50-kilometrowy istniejący fragment drogi ekspresowej S7 od Skarżyska poprzez Kielce do Chęcin z budowanym aktualnie odcinkiem S7 Radom – granica województwa mazowieckiego i świętokrzyskiego.

Droga ekspresowa S7

Droga ekspresowa S7. Zdjęcia: Łukasz Jóźwiak, GDDKIA

Droga nr 7 ma ogromne znaczenie dla kraju, trasa komunikuje południową granicę Polski z portem w Gdyni, dlatego zmierzamy do tego, aby była ona trasą ekspresową na całej długości – powiedział wiceminister Jerzy Szmit przed podpisaniem dokumentu pozwalającego na zaproszenie przez GDDKiA wykonawców biorących udział w przetargu na odcinek S7 granica województwa – Skarżysko-Kamienna do złożenia ofert cenowych.

Dzięki budowie drogi S7 od Skarżyska do granicy województwa trasa ta na terenie regionu świętokrzyskiego będzie ekspresowa na całej długości – mówił Krzysztof Strzelczyk, dyrektor kieleckiego Oddziału GDDKiA. W ramach inwestycji powstaną dwa węzły drogowe, mosty, wiadukty i przejścia dla zwierząt.

 

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

enrico
2017-03-17 21:00
Podzielam stanowisko Warszawiaka. Za poprzedniego Rządu, GDDKiA - ostro budowała - 3,5 tys. km dróg ekspresowych (co widać i czuć podczas jazdy)! I nie ględziła -czyli nie biła propagandowej piany- jak obecny nieRząd PiS! Budowa S7- została zaplanowana- z obydwu stron W-wy (podaję odcinki pozostałe do zbudowania): od Gdańska do Elbląga, od Ostródy do Olsztynka, Nidzica-Napierki i dalej do Płońska i W-wy. Na południu- pozostały jeszcze 2 ważne odcinki: Zach. Obwodnica Radomia, oraz ostatnia (najtrudniejsza i najdroższa) część w podgórskim woj. małopolskim. Wg mnie-przy zaprezentowanym tu podejściu do tej budowy , S7 - na całej długości powstanie najwcześniej ok. 2025r. PiS- swoją nadymaną celebracją specjalnie nadmiernie wydłuża podejmowanie decydujących decyzji: projektowych, przetargowych i kosztowych( bo nie ma na wszystko KASY) ! Wspomnicie moje słowa !! OHYDA!!
warszawiak
2017-03-15 15:33
Nie dość, że na tym odcinku GDDKiA od wielu lat udowadnia swoją kompletną indolencję, a my dzięki temu będziemy po zbudowaniu odcinka S7 do granicy województwa mazowieckiego mieć ośmiokilometrową "dziurę", to teraz jeszcze nowa moda: minister (lub vice) musi z hukiem podpisywać dokument zezwalający na: a to ogłoszenie 2-go etapu przetargu, a to na skierowanie do realizacji itp., itd. Zamiast tych wygłupów niech GDDKiA ogłosi po prostu natychmiast 2-gi etap przetargu, żeby jak najszybciej wybudować ten nieszczęsny odcinek i maksymalnie skrócić okres kolejnej polskiej drogowej kompromitacji.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: