Budowa S10: Odcinek Stargard – Piła w przygotowaniu
Jest umowa na opracowanie dokumentacji dla S10 Stargard – Piła o długości 108 km. Zdjęcia: GDDKIA

Droga S10 od Stargardu do Piły będzie miała decyzję środowiskową. Drogowcy podpisali umowę na opracowanie dokumentacji dla 108 kilometrowego odcinka z wyłączeniem obwodnicy Wałcza.

Umowa została podpisana z firmą Europrojekt Gdańsk i opiewa na kwotę 3,77 miliona złotych. W tym roku wykonawca przygotuje niezbędną dokumentację i złoży wniosek o wydanie decyzji środowiskowej, która zostanie uzyskana w przyszłym roku.

 

Mapa z odcinkiem S10 Stargard - Piła

Mapa z odcinkiem S10 Stargard - Piła . Mapa: GDDKIA

 

W ramach prac przygotowawczych dla odcinka drogi S10 Szczecin - Piła zostanie opracowana między innymi inwentaryzacja przyrodnicza i raport oddziaływania na środowisko. Dokumentacja ta posłuży do wydania przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska decyzji środowiskowej, która określi korytarz przebiegu drogi i środowiskowe uwarunkowania jej realizacji. – Po uzyskaniu decyzji środowiskowej zlecimy opracowanie dla tego odcinka Koncepcji Programowej wraz z badaniami geologicznymi, tak aby zakończyć proces przygotowawczy do końca 2020 roku – mówi Łukasz Lendner dyrektor GDDKiA O/Szczecin.

– W połowie marca podpisaliśmy umowę na prace przygotowawcze dla odcinka S10 Szczecin Kijewo - Zdunowo, także już cała droga S10 w naszym regionie jest na etapie prac przygotowawczych – dodaje Lendner.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: