Cała droga S8 Radziejowice – Paszków z betonową nawierzchnią
S8 Radziejowice - Paszków z betonową nawierzchnią. Wiele wskazuje na to, że ekspresowo do i z Warszawy pojedziemy jeszcze w tym półroczu. Zdjęcia: GDDKIA

Powoli dobiegają końca prace na odcinku drogi ekspresowej S8 pod Warszawą. Wykonawca ułożył nawierzchnię betonową na ostatnim odcinku trasy. Rozbudowaną S8-ką pojedziemy najpóźniej w te wakacje.

Rozbudowa drogi nr 8 na odcinku od węzła z drogą woj. nr 579 w Radziejowicach do węzła z drogą woj. nr 721 w Wolicy (Radziejowice – Paszków) to ostatni etap realizacji drogi ekspresowej S8 z Wrocławia przez Łódź do Warszawy. Zadanie podzielono na dwa odcinki:

  • S8 Radziejowice - Przeszkoda o długości około 9,9 km. Wykonawcą prac o wartości około 307 mln zł jest Strabag Infrastruktura Południe Sp z o.o.

  • S8 Przeszkoda - Paszków o długości około 11,6 km. Umowę na realizację tego odcinka podpisano z PUT Intercor sp.zo.o. na kwotę brutto niespełna 437 mln zł.

Budowa drogi ekspresowej S8 pod Warszawą zbliża się do końca

Rozbudowa drogi ekspresowej S8 Radziejowice - Paszków zbliża się do końca. Zdjęcia: GDDKIA

Inwestycja zostanie ukończona ponad pół roku później niż pierwotnie zakładano. - Za sprawą odkrytego podczas prac cmentarza w Nadarzynie, na którego przebadanie archeolodzy potrzebowali blisko 7 miesięcy, dlatego wydłużyliśmy czas ukończenia inwestycji do sierpnia 2019 roku – wyjaśniają przedstawiciele GDDKIA

W grudniu ubiegłego roku kierowcy dostali do dyspozycji obie jezdnie wchodzące w skład odcinka Przeszkoda – Paszków (11,6 km) oraz fragment kolejnego odcinka, Radziejowice – Przeszkoda (ok. 1,5 km). Na pozostałej części (8,4 km) kierowcy korzystają z jednej jezdni a na drugiej trwały prace związane z układaniem nawierzchni betonowej. - Wczoraj wykonawca skończył układać nawierzchnię betonową. Teraz czas na jego dojrzewanie. Nadal układana jest nawierzchnia na drogach serwisowych. Przy sprzyjającej aurze droga powinna być wkrótce udostępniona do ruchu.

Jednak puszczenie ruchu nie oznacza zakończenia inwestycji. Wykonawcy, zgodnie z zawartymi kontraktami będą realizować roboty poza trasą główną, m.in. układać nawierzchnię chodników i ścieżek rowerowych, budować drogi lokalne i docelowe zjazdy do nieruchomości oraz prowadzić prace przy humusowaniu i nasadzeniach zieleni.

Umowny termin zakończenia wszystkich prac na odcinku Radziejowice – Przeszkoda to lipiec br. Miesiąc później ma być skończony fragment Przeszkoda – Paszków.


Mapa drogi ekspresowej S8 z realizowanym odcinkiem Radziejowice - Paszków (na czerwono). Mapa: GDDKIA

Mapa drogi ekspresowej S8 z realizowanym odcinkiem Radziejowice - Paszków

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Blake
2019-05-27 22:19
Ja tez Radku, ja tez
Mirek Wardega
2019-04-17 20:30
Przekaż, podaj dalej (gdzie się da, wyślij mail do znajomego, do ministerstwa) ten wpis: hasło "S12 do Bełchatowa" Walczmy o przedłużenie S12 do obwodnicy Bełchatowa nawet w formie jak wygląda teraz obwodnica Bełchatowa. W powiązaniu z wschodnią obwodnicą skomunikuje to dobrze region. Pozwoli pozyskać w okolicach Woli Rokszyckiej nowe tereny pod inwestycje http://oi67.tinypic.com/f5bl1k.jpg Walczmy żeby nie było tak jak teraz jest z S8 gdzie urywa się w szczerym polu a powinna zostać przedłużona do Tomaszowa Mazowieckiego.
Radek
2019-03-19 09:59
Już nie mogę się doczekać drogi S8 Wrocław - Łódź - Warszawa

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: