Do 11 lipca z utrudnieniami na śląskiej autostradzie A1
Na korki i utrudnienia muszą przygotować się kierowcy podróżujący autostradą A1 w rejonie PPO Gliwice i na odcinku Świerklany - Mszana. Drogowcy naprawiają nawierzchnię i odwodnienie obiektów mostowych. Zdjęcia: GDDKiA

Rozpoczęły się prace utrzymaniowe na autostradzie A1 w woj. śląskim. Mają one na celu poprawę stanu nawierzchni jezdni i odwodnienia obiektów mostowych. Jak zapowiadają drogowcy, zmieni się organizacja ruchu w rejonie Punktu Poboru Opłat Gliwice. Z utrudnieniami kierowcy muszą liczyć się też na odcinku A1 Świerklany – Mszana.

Wolniej na A1 na PPO Gliwice

Utrudnienia w rejonie Gliwic będą wiązały się z koniecznością przeniesienia ruchu z jezdni głównych, na długości około 300 m, na teren placu poboru opłat PPO Gliwice. - Kierowcy będą mogli w dalszym ciągu korzystać z 2-uch pasów ruchu, w każdym z kierunków. Przewidujemy, że usunięcie utrudnienia nastąpi do końca czerwca br. – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Problem z mostami na A1 Świerklany - Mszana

Na tym jednak nie koniec bo na odcinku autostrady A1 Świerklany-Mszana drogowcy zaczęli poprawiać odwodnienie płyt pomostowych obiektów MA524 i MA526.

- Na czas trwania prac zostanie zmieniona organizacji ruchu. Od 14.czerwca br. funkcjonuje już, na jezdni autostrady A1, w m. Świerklany, w kierunku Gorzyczek, wyłączenie z ruchu lewego pasa. Natomiast w dniu 16 czerwca br. przystąpimy do wyłączenia lewego pasa jezdni w kierunku Pyrzowic. Ruch odbywać się będzie prawymi pasami ruchu na obu jezdniach – dodaje GDDKiA.

Przewidywany termin zakończenia robót 11 lipca 2016r.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: