1. Strona główna
 2. Informacje
 3. Droga ekspresowa S11 Poznań – obwodnica Obornik w przetargu projektuj i buduj

Droga ekspresowa S11 Poznań – obwodnica Obornik w przetargu projektuj i buduj

 1. Anna Kluba
 2. conadrogach.pl
 3. 2023-10-10
Droga ekspresowa S11 Poznań – obwodnica Obornik w przetargu projektuj i buduj
GDDKIA szuka wykonawcy odc. drogi S11 Poznań - Oborniki. Zdjęcia: GDDKIA
Przetarg na odcinek drogi ekspresowej S11 Oborniki – Poznań stał się faktem. Drogowcy szukają wykonawcy, który zaprojektuje, uzyska wszystkie decyzje i zbuduje 22 kilometrowy odcinek. Realizacja fragmentu S11 na północ od Poznania obejmuje również budowę oczekiwanej przez kierowców i mieszkańców obwodnicy Obornik.

- Zakończyły się przygotowania do realizacji drogi ekspresowej S11 między Poznaniem a Obornikami. Uzyskaliśmy decyzję środowiskową, dlatego możemy przystąpić do realizacji tego projektu. Do publikacji w Dzienniku Urzędowym UE wysłaliśmy dokumenty przetargowe na zaprojektowanie i budowę ponad 22-kilometrowego odcinka S11 wraz z obwodnicą Obornik – poinformował resort infrastruktury.

Zadanie dotyczy zaprojektowania i wybudowania drogi ekspresowej S11 omijającej Oborniki i ułatwiającej wjazd od północy do Poznania i autostrady A2. Nowa trasa S11 połączy się z tzw. zachodnią obwodnicą Poznania. W ciągu odcinka powstaną

 • dwa węzły drogowe: Oborniki i Chludowo,

 • 37 obiektów inżynierskich, w tym wiadukty w ciągu trasy głównej, mosty, przejścia dla zwierząt oraz przejście pod drogą ekspresową

 • dwa miejsca obsługi podróżnych w okolicy Obornik.

Zbudowane zostaną również dodatkowe jezdnie do obsługi ruchu z terenów przyległych do pasa drogowego drogi S1, obwód utrzymania dróg i inne elementy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania drogi ekspresowej.

To kolejny fragment S11 jaki trafił do przetargu. Drogowcy szukają już wykonawcy dla dobudowy drugiej jezdni dla obwodnicy Kępna. Ponadto, w przyszłym roku GDDKIA che ogłosić postępowanie przetargowe dla kolejnego odcinka S11 tj. Ostrów Wielkopolski – Kępno.

Co z budową drogi ekspresowej S11 – odcinki w realizacji, przetargach i przygotowaniu

Mapa przebiegu drogi ekspresowej S11 Poznań - Oborniki

Mapa przebiegu drogi ekspresowej S11 Poznań - Oborniki

Odcinek S11 na północ od Poznania ma powstać do 2028 roku, budowa całej trasy S11 potrwa co najmniej do 2030 r. Długość projektowanej S11 w woj. wielkopolskim to około 240 km, podzielonych na następujące odcinki:

 • S11 Szczecinek – Piła o długości około 59 km,
 • S11 Piła – Ujście o długości około 20 km,  
 • S11 Ujście – Oborniki o długości około 43 km, 
 • S11 Kórnik – Jarocin o długości 37 km,
 • S11 Jarocin – Ostrów Wielkopolski o długości 49 km,
 • S11 Ostrów Wielkopolski – Kępno o długości około 30 km.   

Dla odcinka Ostrów Wielkopolski – Kępno rozpatrywane są przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska odwołania od DŚU. Dla odcinka Szczecinek - Piła została już wydana decyzja środowiskowa (DŚU) a dla odcinków Piła - Ujście, Ujście – Oborniki, Kórnik – Jarocin, Jarocin – Ostrów Wielkopolski toczą się postępowania o jej wydanie.

Mapa drogi ekspresowej S11 na północ od Poznania

Mapa przebiegu drogi ekspresowej S11 Poznań - ObornikiMapa: GDDKIA

To będzie najdłuższy odcinek trasy S11 na Śląsku. Jest wniosek o DŚU dla obwodnicy Tarnowskich Gór

Po realizacji wszystkich odcinków będzie liczyć ponad 580 km, a wraz ze wspólnym przebiegiem S6 od Kołobrzegu do Koszalina (ok. 35,5 km) blisko 620 km. Obecnie kierowcy mają do dyspozycji ok. 200 km wliczając wspólny przebieg S6 i S11). Dla pozostałych odcinków, w zależności od etapu, inwestycje są już realizowane bądź prowadzone są prace przygotowawcze.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S11 Jak dojadę - Oborniki Jak dojadę - Poznań