1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Droga S10 pobiegnie blisko Płocka

Droga S10 pobiegnie blisko Płocka

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-05-22
Droga S10 pobiegnie blisko Płocka
Tak wyglądała kiedyś budowa obwodnicy Płocka. Teraz planowana jest trasa S10 i DK60. Zdjęcia: GDDKIA
Drogowcy chcą skomunikowania Płocka z innymi miastami oraz siecią dróg krajowych. W tym celu przygotowywana jest rozbudowa DK62 do dwujezdniowej drogi, a nowa ekspresowa S10 ma biec w sąsiedztwie Płocka. Połączenie z trasą S10 ma zapewnić budowa nowej DK60.

W okolicy Płocka powstanie nowa sieć drogowa. W planach jest realizacja drogi ekspresowej S10 i jako łącznika dwujezdniowej drogi krajowej DK60. 

- Zależy nam, aby nowa droga ekspresowa S10 została zlokalizowana w optymalnej odległości od Płocka. To umożliwi jego połączenie z innymi miastami, w tym także stolicą Polski. Przyczyni się również do rozwoju gospodarczego Płocka – zaznaczają przedstawiciele warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Jak zaznaczają drogowcy, obecnie nie można określić dokładnej odległości nowej drogi ekspresowej S10 od granic miasta Płocka. Jednak niezależnie od docelowego przebiegu S10, Płock będzie skomunikowany nią poprzez DK60, czyli drogę dwujezdniową, z dwoma pasami ruchu, o parametrach drogi klasy GP o częściowo nowym przebiegu. Droga ta zostanie zbudowana również przez GDDKiA.

Na początku sierpnia 2022 r. GDDKIA zawarła dwie umowy z konsorcjum TPF (lider) i Databout (partner), które opracuje dokumentację przygotowawczą dla połączenia autostrady A1 od Włocławka do Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej (OAW).

Mapy z wariantami przebiegu dróg ekspresowych S10 i S50

Mapy z wariantami przebiegu dróg ekspresowych S10 i S50

Mapa: GDDKIA

Pierwsza z nich obejmuje odcinek przyszłej S10 na terenie woj. kujawsko-pomorskiego, a druga pozostałą część S10 i fragment S50 w granicach woj. mazowieckiego. Dokumentacja obejmie również połączenie S10 z Płockiem poprzez dwujezdniową DK60.

Mapy z wariantami przebiegu dróg ekspresowych S10 i S50

Mapa: GDDKIA

Przypominamy również, że przybliża się rozbudowa DK62 – drogi wylotowej z Płocka. Pisaliśmy o tym więcej tutaj:

DK62 w Płocku z ważną decyzją dla rozbudowy

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S10 Utrudnienia na drodze 60 Jak dojadę - Płock