106

DROGA WOJEWÓDZKA 106

Droga wojewódzka nr 106
Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 106 na odcinku Rzewnowo - Golczew. Zdjęcie: ZZDW w Koszalinie.

Droga wojewódzka o długości ok. 108 km łącząca Rzewnowo k. Kamienia Pomorskiego (droga wojewódzka nr 107) z Pyrzycami, województwo zachodniopomorskie. Droga biegnie przez miejscowości Golczewo, Nowogard, Jenikowo, Maszewo, Łęczyca, Stargard Szczeciński.

Droga wojewódzka nr 106 w Nowogardzie

Droga zaczyna swój bieg na zachód od wsi Rzewnowo, odbijając od drogi wojewódzkiej nr 107, łączącej Dziwnówek z drogą ekspresową S3 w Parłówku. Minąwszy Niemicę wpada ul. Kamieńską do Golczewa, gdzie na rondzie w centrum miasteczka łączy się z nią wojewódzką 108-ka (Parłowo – Płoty). Obie drogi wspólnie opuszczają Golczewo ul. Witosa i za rogatkami miasta rozdzielają się. 106-ka kieruje się na południe, w stronę Nowogardu. Tuż przed rogatkami tego miasta droga przecina ekspresową drogę S6 po czym ul. Kościuszki wpada do Nowogardu. Po skręcie w prawo, w ul. Warszawską, droga wojewódzka nr 106 biegnie ulicami 700-lecia a następnie Bohaterów Warszawy. Na skrzyżowaniu z ks. Poniatowskiego droga odbija w prawo w tę ostatnią (na wprost natomiast biegnie w tym miejscu wojewódzka 144-ka, łącząca Nowogard i Chociwel). Po chwili droga opuszcza już miasto, kierując się na południe. W Jenikowie w lewo odbija droga wojewódzka nr 146 (Jenikowo – Strzmiele) a 10 km dalej 106-ka wpada ul. Nowogardzką do Maszewa. Tam, jeszcze przed wjazdem do centrum miasta, skręca w prawo, na skrzyżowaniu z ul. Brzozową. Na wprost startuje w tym miejscu wojewódzka 113-ka (Święta – Maszewo). Po minięciu centrum droga opuszcza miasto ul. Stargardzką. Tuż za rogatkami miasta w prawo odbija od niej wojewódzka droga nr 141, łącząca miejscowości Sowno i Darż (droga wojewódzka nr 106). W Łęczycy 106-ka przecina wojewódzką 142-kę (Szczecin – Lisowo) i dociera do Stargardu Szczecińskiego.

 

Droga wojewódzka nr 106 w Stargardzie Szczecińskim

Już na wjeździe do miasta droga łączy się na ul. Gdańskiej z z krajową 20-ką (Stargard Szczeciński – Gdynia). Obie drogi skręcają w lewo, w ul. Skłodowskiej-Curie po czym rozstają się w centrum miasta, na skrzyżowaniu z Bydgoską. 106-ka już samotnie biegnie Obwodnicą Staromiejską, na światłach skręca w lewo, w Staszica a po chwili znowu w lewo, w ul. Warszawską. Warszawska przechodzi w Broniewskiego i to właśnie tą ostatnią ulicą 106-ka opuszcza miasto przecinając po drodze ekspresową drogę S10. Minąwszy Warnice droga po ok. 20 km dociera do Pyrzyc. Wpada do nich od północy ul. Stargardzką. Po przejechaniu przez centrum miasta 106-ka dociera do drogi wojewódzkiej nr 122 (Krajnik Dolny – Piasecznik) i kończy swój bieg.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: