Duży remont na drodze krajowej nr 10 Bydgoszcz - Piła
Remont 11 kilometrowego odcinka DK10 Bydgoszcz - Piła potrwa do jesieni tego roku. Zdjęcia: Kobylarnia SA

Trwa remont drogi krajowej nr 10 pomiędzy Bydgoszczą i Piłą w powiecie pilskim. Wykonawca prac prowadzi frezowanie starych nawierzchni i układanie nowych, co oznacza dla kierowców ruch wahadłowy. Nowa nawierzchnia zostanie ułożona na odcinku 11 kilometrów. W wielu miejscach zamontowane będą nowe bariery.

Droga krajowa nr 10 łączy Bydgoszcz ze Szczecinem. Na odcinkach o największym natężeniu ruchu trasa jest przebudowywana do standardu drogi ekspresowej S10. Równocześnie prowadzone są remonty istniejących nawierzchni. Do jesieni odnowiony zostanie odcinek pomiędzy miejscowościami Okaliniec i Kosztowo oraz w miejscowości Ruda w powiecie pilskim.

 

Remont odcinka drogi krajowej nr 10 w wpowiecie Pilskim - mapa

 

Prace rozpoczęły się w połowie lipca i potrwają do końca października br. Z początkiem sierpnia zaczęła się frezowanie starych nawierzchni. Zakres prac obejmie wymianę warstwy ścieralnej oraz remont zatok autobusowych, chodników, odtworzenie oznakowania poziomego oraz montaż drogowych barier ochronnych stalowych.

Roboty są wykonywane na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Odpowiada za nie firma Kobylarnia S.A., która w przetargu oprócz korzystnej ceny zaoferowała również najdłuższy okres gwarancyjny (5 lat) i skrócenie terminu robót do około 4 miesięcy. Wartość kontraktu to ponad 8 mln zł brutto.

W trakcie prac kierowcy powinni liczyć się z tymczasowymi utrudnieniami. Jezdnia na remontowanym odcinku jest zawężana do jednego pasa ruchu. Prędkość ograniczono do 60 km/h. Zakończenie robót planowane jest na przełomie października i listopada. Kierowcy na odcinku pomiędzy Bydgoszczą i Piłą na utrudnienia mogą napotkać również w Pawłówku pod Bydgoszczą, gdzie budowany jest wielopoziomowy węzeł.

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Janusz
2018-09-13 06:08
Cyt. "Na odcinkach o największym natężeniu ruchu trasa jest przebudowywana do standardu drogi ekspresowej S10" => na których odcinkach?! Bo w obrębie Bydgoszczy tylko dlatego, że to wspólny odcinek z S5 bo właściwie buduje się tam S5 a nie S10! Są tylko przymiarki do przebudowy niewielkiego odcinka łączącego obwodnicę Stargardu ze Szczecinem. Ogólnie nie ma w planach do 2023 roku żadnych robót na tej drodze.
Jarek
2018-09-12 10:49
budować całą s10 !

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: