Duży ruch na A4 - miejscami tworzą się korki
Duży ruch na autostradzie A4, uwaga na zatory i kolejki w punktach poboru opłat. Zdjęcia: ViaTOLL

Sezon urlopowy i wypoczynkowy w pełni. Szczególnie weekendowe dni sprzyjają podróżom, a piątek dodatkowo powrotom aut ciężarowych z zagranicy. Widać to na autostradzie A4, gdzie w okolicach Kątów Wrocławskich od rana tworzą się korki. Postoimy tez na bramkach autostradowych.

Tradycyjnie już spowolniony ruch jest na odcinku A4-ki prowadzącym z Wrocławia do Legnicy, gdzie dwie jezdnie od dawna nie są wystarczające dla tak olbrzymiego ruchu, a brak pasa awaryjnego wstrzymuje ruch w razie wypadku. Auta stoją też na węzłach przy większych miejscowościach jak Wrocław, Katowice, Kraków i na bramkach poboru opłat.

Opłaty za przejazd autostradą A4

W minionych dniach miało miejsce kilka poważnych wypadków na A4. Każda kolizja powoduje utrudnienia i zablokowanie A4-ki na kilka godzin. Nawet udrożnienie jednej nitki nie daje dużej poprawy, zwłaszcza w czasie wzmożonego ruchu. Przyczyną wypadków na A4 było niedostosowanie prędkości i nieuważność kierowców. Policjanci zalecają ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków i ruchu na drogach.

Przeciwdziałając wypadkom i by upłynnić ruch Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zdecydowała o wprowadzeniu ograniczeń wyprzedzania dla samochodów ciężarowych. Zakazy niestety nie zawsze są respektowane przez kierowców, a szkoda bo, przy ogromnym ruchu na autostradzie A4 Wrocław – Zgorzelec każde spowolnienie na pasie szybkiego ruchu powoduje duże zatory.

 

 

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: