1. Strona główna
  2. Informacje
  3. DW945: Powstaje obwodnica Żywca i nowy most na Sole

DW945: Powstaje obwodnica Żywca i nowy most na Sole

  1. conadrogach.pl
  2. ZDW Katowice
  3. 2014-04-04
DW945: Powstaje obwodnica Żywca i nowy most na Sole
Zakończyła się budowa kładki dla pieszych nad rzeką Sołą w Żywcu. To element budowy nowego mostu na tej rzece w miejsce tzw. „starego mostu” w ciągu DW945. Jest to jeden z etapów budowy obwodnicy Żywca jako nowego ciągu drogi wojewódzkiej nr 945.
- Kolejnym etapem inwestycji będzie wyburzenie mostu. Wykonawca, konsorcjum firm Rubau i Rubau przygotowuje się teraz do prac wyburzeniowych. Zamknięcie mostu przewidywane jest na połowę kwietnia br. O dokładnym terminie poinformujemy - zaznacza Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

Cała inwestycja obejmuje budowę nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 945 wraz z budową nowego obiektu nad rzeka Sołą w ciągu ulicy Dworcowej. Konstrukcja nowoprojektowanego obiektu oraz projektowana niweleta nowego „śladu” DW945 zapewnia bezkolizyjne skrzyżowanie DW945 z ulicą Dworcową w postaci przejazdu drogowego. Nowoprojektowany przebieg DW945 będzie częściowo wpisywał się w istniejący układ drogowy, który ulegnie modernizacji. Natomiast na odcinku od ulicy Dworcowej do włączenia w ulicę Handlową projektuje się nową drogę jednoprzestrzenną. Ponadto modernizacji ulegną odcinki dojazdowe ulic Kościuszki i Dworcowej do nowoprojektowanego obiektu. Łącznie układ drogowy w ciągu obiektu mostowego zostanie zmodernizowany na długości 220 metrów. Przebudowie ulegnie również most nad rzeką Sołą. Obwodnica znajdować się będzie w centrum miasta w rejonie ulic: Jana Pawła II, Dworcowej i Handlowej. Początek opracowania projektu technicznego drogowego usytuowano na skrzyżowaniu ulic: Handlowej i Witosa, na wylocie ulicy Handlowej, która ulegnie modernizacji na długości ok. 210 metrów, od w/w skrzyżowania do rejonu posesji nr 20.Koniec opracowania projektu technicznego drogowego usytuowano wpisując się  w istniejącą geometrię Alei Jana Pawła II, w rejonie wjazdu do Centrum Handlowego.
Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 945 Jak dojadę - Żywiec