1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Ekspresowy wjazd do Szczecina - jest wykonawca S10 Szczecin Kijewo – Zdunowo

Ekspresowy wjazd do Szczecina - jest wykonawca S10 Szczecin Kijewo – Zdunowo

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-04-02
Ekspresowy wjazd do Szczecina - jest wykonawca S10 Szczecin Kijewo – Zdunowo
Wykonawca dla S10 Szczecin Kijewo – Zdunowo wybrany. Mapa: GDDKIA
Konsorcjum firm NDI i NDI Sopot zostało wskazane do budowy ponad 4 kilometrowego fragmentu drogi ekspresowej S10 Szczecin Kijewo – Zdunowo. Odcinek zapewni ekspresowy wjazd do Szczecina i pozwoli na ominięcie od północy szczecińskiego osiedla Płonia.

Jak wykonawca S10 - wylotówki ze Szczecina

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych wybrała wykonawcę odcinka drogi ekspresowej S10 Szczecin Kijewo – Zdunowo.

- Postępowanie na wyłonienie wykonawcy dla odcinka od węzła Szczecin Kijewo do Zdunowa i funkcjonującego już dalszego odcinka drogi ekspresowej S10, ogłosiliśmy pod koniec września ubiegłego roku. Najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum firm NDI i NDI Sopot (oferta, o wartości 187,34 mln zł). Pozostali oferenci mają 10 dni na ewentualne odwołania do Krajowej Izby Odwoławczej – informuje szczeciński oddział GDDKIA.

Zadanie polega na zaprojektowaniu a potem budowie odcinka S10 o długości 4,4 km omijającego od północy szczecińskie osiedle Płonia. Na nowej trasie zaplanowano realizację dwóch węzłów drogowych Szczecin Zdunowo i Szczecin Płonia. Powstanie również most na rzece Płonia, dwa wiadukty i trzy przejścia dla zwierząt, w tym dwa górne przejścia dla dużych zwierząt.  Trasa pozwoli na wyprowadzenie tranzytu z obszaru zabudowanego na terenie miasta Szczecin.

W 2024 roku może ruszyć budowa ponad 500 km nowych dróg

Mapa drogi ekspresowej S10 Szczecin Kijewo - Zdunowo

Mapa drogi ekspresowej S10 Szczecin Kijewo - Zdunowo

Mapa: GDDKIA

Terminy realizacacji S10 Szczecin - Zdunowo

- Wykonawca będzie miał 10 miesięcy od podpisania umowy na opracowanie projektu budowlanego i złożenie wniosku o wydanie decyzji ZRID. Zakładamy, że jej procedowanie zajmie 7 miesięcy, a na prace w terenie przypadną kolejne 22 miesiące. Z czasu realizacji robót wyłączone będą okresy zimowe od 16 grudnia do 15 marca – wyliczają drogowcy.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z zapowiadanymi terminami, to budowa w terenie powinna rozpocząć się w 2025 r. Kierowcy z nowej trasy skorzystają w 2028 roku. 

GDDKIA wybrała wykonawców drogi S10 Szczecin – Piła

Przypominamy, że 13 marca GDDKIA wyłoniła wykonawców dla sześciu odcinków drogi S10 Szczecin – Piła. Do kompletu brakuje jeszcze odcinka S10 Recz – Cybowo, dla którego wybór najkorzystniejszej oferty zapowiadany jest w kwietniu.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S10 Jak dojadę - Szczecin