GDDKIA podpisze umowę na autostradę A2 od Białej Podlaskiej do wschodniej granicy
Budowa autostrady A2 na wschód od Warszawy - podpisanie umowy na dokumentację dla odcinka Biała Podlaska - granica państwa. Zdjęcia: GDDKIA

Rozpoczyna się realizacja kolejnego odcinka autostrady A2 na wschód od Warszawy. Na 11 stycznia zaplanowano podpisanie umowy na opracowanie koncepcji programowej dla autostrady A2 od Białej Podlaskiej (węzeł Cicibór) do granicy państwa z Białorusią. Dzięki temu wszystkie odcinki autostrady A2 będą w realizacji lub przygotowaniu. Pojedziemy nią najwcześniej w 2024 roku.

W budowie znajdują się odcinki autostrady pomiędzy Warszawą a obwodnicą Mińska Mazowieckiego. Poza tym tempa nabierają przygotowania do realizacji autostrady A2 na odcinku od obwodnicy Mińska Mazowieckiego do granicy z Białorusią, którego łączna długość to ok. 133 km.

 

Zakończenie prac nad koncepcją programową dla odcinka A2 obwodnica Mińska Mazowieckiego - Siedlce (37,5 km) jest planowane w lutym 2019 r. Realizacja autostrady w systemie „projektuj i buduj” jest przewidziana na lata 2020-2023, łączny koszt prac to ok. 1,7 mld zł.

Także dla odcinka Siedlce - Biała Podlaska (63,5 km) podpisano już umowę na koncepcję programową, ma być ona gotowa we wrześniu 2019 r. Realizacja zadania w systemie „projektuj i buduj” jest przewidziana na lata 2021-2024, natomiast koszt tego odcinka jest szacowany na ok. 3 mld zł.

W piątek, 11 stycznia drogowcy podpiszą umowę na koncepcje programową z wykonawcą ostatniego odcinka A2-ki od Białej Podlaskiej do granicy państwa (32 km). Łączny koszt realizacji tego zadania to ok. 1,5 mld zł.

- Zadaniem projektanta będzie opracowanie dokumentacji zawierającej uszczegółowienia techniczne wskazane w decyzji środowiskowej, jak na przykład zajętość terenu pod przyszłą autostradę. Projektant przeprowadzi również szczegółowe badania warunków geologicznych – wyjaśniają drogowcy.Mapa autostrady A2 Biała Podlaska - wschodnia granica państwa
Mapa autostrady A2 Biała Podlaska - wschodnia granica państwa. Mapa: GDDKIA

Harmonogram prac dla autostrady A2 Biała Podlaska - Kukuryki:

  • 2020r. ogłoszenie przetargu w systemie ,,Projektuj i Buduj”
  • 2021r. podpisanie umowy z wykonawcą
  • 2022r – 2024r. realizacja robót budowlanych.

Autostrada A2 docelowo będzie miała długość 651 km i połączy zachodnią i wschodnią granicę kraju, przebiegając przez Poznań, Łódź, Warszawę, Siedlce i Białą Podlaską do granicy z Białorusią.

 

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

REWIZOR
2019-01-11 15:01
Ile prawdy jest w tym, że to będzie kawał niby autostrady, czyli w 2+1?

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: