GDDKIA przygotowuje się do rozbudowy A2 Łódź - Warszawa. Są ograniczenia w ruchu
GDDKIA prowadzi badania geologiczne na mazowieckim odcinku autostrady A2. To część przygotowań do poszerzenia trasy o dodatkowy pas ruchu. Zdjęcia: GDDKIA

Od tygodnia (od 6 lutego) trwają prace przygotowawcze zmierzające do poszerzenia mazowieckiego odcinka autostrady A2 pomiędzy Łodzią a Warszawą.

Jeszcze przez najbliższy tydzień na autostradzie A2 pomiędzy węzłem Konotopa a granicą woj. mazowieckiego prowadzone będą kontrolne badania geologiczne. Prowadzi je laboratorium drogowe GDDKiA na potrzeby rozpoznania gruntu pod poszerzenie autostrady o dodatkowy pas ruchu.

W miejscu wykonywania odwiertów, na odcinku ok. 100m zajmowany jest lewy pas ruchu i wprowadzone ograniczenie prędkości do 80 km/h. Prace prowadzone są w godz. 9.00 – 14.00 z uwagi na szczyty komunikacyjne.

 

Przewidzianą do rozbudowy A2-kę Łódź - Warszawa podzielono na dwa zadania w zależności przez teren jakiego wojództwa przechodzi odcinek. Docelowo mazowiecki odcinek autostrady A2 będzie miał od węzła Konotopa do węzła Pruszków dwie jezdnie po 4 pasy ruchu, natomiast dalszy odcinek do granicy województwa mazowieckiego będzie posiadał 2 jezdnie po 3 pasy ruchu. GDDKIA analizuje obecnie oferty od wykonawców zainteresowanych opracowaniem dokumentacji dla rozbudowy wspomnianych odcinków. W sumie zadania obejmuja 88 km autostrady A2. 

 

Umowy z wybranymi biurami projektowymi powinny być podpisane w kwietniu tego roku. Prace przygotowawcze wyniosą około 7 mln zł i potrwają do 2021 roku. Budowa dodatkowych pasów potrwa nawet do 3 lat. Prace mają być prowadzone  bez wyłączania odcinka z ruchu. Szacuje się, że koszt rozbudowy to około 600 mln zł.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

bart
2019-02-15 13:38
Od Pruszkowa do węzła Konotopa są w tym momencie wykonane 3 pasy, więc jest to rozbudowa o 1 dodatkowy pas w każdą stronę, wnioskuję, że pod ten 4 pas pozostawiono rezerwę na środku, tak jak na pozostałych odcinkach na pas 3.
jaromlody
2019-02-14 20:39
rozbudowa o trzeci pas to nie problem bo jest zostawiona rezerwa ale zastanawia mnie jedno jak oni chcą zrobić 4 pasy w każdą stronę??? jest tam na tyle miejsca by to zrobić??? czy będą dobudowywać jeden pas z lewej a drugi z prawej strony?
Auto2019
2019-02-13 21:43
Dlaczego nie mogło śię odrazu budować A2 po trzy Pasy ?

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: