Gorzów Wlkp.: 26 mln zł na przebudowę ul. Kostrzyńskiej do węzła z S3
Ul. Kostrzyńska (droga wojewódzka nr 132) w Gorzowie Wielkopolskim będzie przebudowana. Zdjęcia: UM Gorzów Wlkp.

W końcu doczeka się generalnego remontu jedna z najważniejszych arterii drogowych Gorzowa Wielkopolskiego. Ul. Kostrzyńska w ciągu drogi wojewódzkiej nr 132 będzie przebudowana, co ułatwi komunikację centrum miasta z droga ekspresową S3.

W ramach zadania przebudowany będzie około 2 km odcinek ul. Kostrzyńskiej w Gorzowie Wielkopolskim – od skrzyżowania z ulicą Plac Słoneczny do skrzyżowania z ulicą Dobrą oraz remontowany ponad 1,1 km odcinek ul. Kostrzyńskiej od skrzyżowania z ul. Dobrą do skrzyżowania z węzłem z droga ekspresową S3.

Powstanie nowa ulica z jezdnią, chodnikami, ścieżkami rowerowymi, oświetleniem i całą niezbędną infrastrukturą. Całkowity koszt przebudowy ulicy Kostrzyńskiej to 44 mln zł. Projekt decyzją zarządu województwa otrzymał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu operacyjnego Lubuskie 2020 w wysokości 26,2 mln zł w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Gorzowa Wlkp.

Jak informują władze Gorzowa pierwsze prace rozpoczną się w drugim kwartale przyszłego roku, a ulica zostanie oddana do użytku w czwartym kwartale 2018 r.

Po wykonaniu prac kierowcy sprawniej i bezpieczniej dotrą do drogi ekspresowej S3 oraz w kierunku Kostrzyna i zachodniej granicy. 

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: