1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Jednym pasem na A4 w okolicy Katowic i Mysłowic

Jednym pasem na A4 w okolicy Katowic i Mysłowic

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-03-26
Jednym pasem na A4 w okolicy Katowic i Mysłowic
Prace na A4 Katowice - Mysłowice i w rejonie węzła Rudno. Zdjęcia: SAM SA
Do środy, 27 marca, potrwają wieczorno-nocne utrudnienia na autostradzie A4 między Katowicami a Mysłowicami. Kierowców czeka zwężenie A4 do jednego pasa ruchu. Ma to związek z rozszerzeniem remontu nawierzchni autostrady. Utrudnienia występują również na węźle Rudno, na wiadukcie w Chrzanowie i na Placach Poboru Opłat w Mysłowicach. Mimo tak dużych utrudnień koncesjonariusz zdecydował o kolejnej podwyżce opłat za przejazd autostradą A4.

Od godz. 19 do 6 pomiędzy Katowicami a Mysłowicami kierowcy będą mieli po jednym pasie ruchu dla obu kierunków jazdy. Zmiany będą obowiązywać do środy i mają związek z wydłużeniem remontowanego odcinka A4 pomiędzy Katowicami a Mysłowicami do 7 km tj. od km 341 do km 348. W ciągu dnia ruch w kierunku Katowic będzie odbywał się dwoma zawężonymi pasami.

Przypominamy, ze remont nawierzchni autostrady A4 Katowice – Kraków prowadzony jest pod ruchem, etapami. Obecnie prace obejmują wspomniany odcinek między węzłami Murckowska w Katowicach i Brzęczkowice w Mysłowicach – remontowana jest jezdnia w kierunku Krakowa. Na jezdni do Krakowa jeden pas ruchu jest remontowany, a drugi pas jest przejezdny. na jezdni do Katowic czynne są dwa pasy ruchu w kierunku Katowic i jeden pas w kierunku Krakowa.

Na remontowanym odcinku, dla kierunku jazdy Katowice - Kraków zjazd do Mysłowic możliwy jest wyłącznie z prawego pasa ruchu.

Wszystkie utrudnienia na autostradzie A4

Aktualne utrudnienia na koncesyjnym odcinku autostrady A4 Katowice - Kraków

Aktualne utrudnienia na koncesyjnym odcinku autostrady A4

W lipcu prace remontowe przeniosą się na jezdnię do Katowic, gdzie jeden pas ruchu będzie remontowany, a drugi będzie przejezdny. Na jezdni do Krakowa czynne będą dwa pasy ruchu w kierunku Krakowa i jeden pas w kierunku Katowic.

Obie jezdnie na tym odcinku A4 wyremontowane zostaną do końca listopada 2024 r.

Kierowcy muszą zwrócić również uwagę na prace prowadzone w rejonie węzła Rudno, gdzie trwa remont jezdni w stronę Krakowa.

Ekipy remontowe prowadzą jeszcze prace na wiadukcie w Chrzanowie i na Placu Poboru Opłat w Mysłowicach.

Mimo tak dużych utrudnień koncesjonariusz zdecydował o kolejnej podwyżce opłat za przejazd autostradą A4. Nowe stawki zaczną obowiązywac juz od 1 kwietnia. 

Opłaty na autostradach. Od kwietnia nowe stawki na A4 Katowice – Kraków

Oplaty na autostradzie A4 Katowice - Kraków w górę

Zdjęcia: SAM SA

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A4 Jak dojadę - Chrzanów Jak dojadę - Katowice