1. Strona główna
 2. Informacje
 3. Karuzela zmian na węźle autostrady A4 z S1 w Mysłowicach, ruch objazdami

Karuzela zmian na węźle autostrady A4 z S1 w Mysłowicach, ruch objazdami

 1. Michał Zawadzki
 2. conadrogach.pl
 3. 2023-09-27
Karuzela zmian na węźle autostrady A4 z S1 w Mysłowicach, ruch objazdami
Trwa remont węzłów, wiaduktów, nawierzchni i Punktów Poboru Opłat na A4 Katowice - Kraków. Zdjęcia: SAM SA
W tym tygodniu rozpoczęły się duże zmiany na węźle Brzęczkowice, na którym łączy się autostrada A4 z drogą ekspresową S1. Są one związane z kontynuacją remontu wiaduktu i nawierzchni węzła w ciągu koncesyjnego odcinka autostrady A4 Katowice – Kraków. Koncesjonariusz do początku listopada będzie sukcesywnie zamykał i otwierał łącznice węzła Brzęczkowice umożliwiające zjazd lub wjazd na autostradę A4, a ruch poprowadzony zostanie objazdami.

Zmiany organizacji ruchu na węźle Brzęczkowice w Mysłowicach - skrzyżowanie A4 z drogą ekspresową S1

Począwszy od ostatniego tygodniu września aż do początku listopada br. na węźle Brzęczkowice w Mysłowicach wprowadzane będą kolejne zmiany w organizacji ruchu. Są one związane z kontynuacją remontu wiaduktu i nawierzchni węzła.

W czwartek, 28 września br., na węźle Brzęczkowice w Mysłowicach otwarte zostaną łącznice relacji Łódź - Kraków (wjazd na A4 w kierunku Krakowa z S1) oraz Kraków - Cieszyn (zjazd z A4 na S1 w kierunku Cieszyna).

W piątek, 29 września br. zamknięte zostaną:

 • zjazd z autostrady A4 z kierunku Katowic na drogę S1 w kierunku Łodzi (łącznica relacji Katowice - Łódź). Objazd poprowadzony będzie najpierw na węźle Brzęczkowice zjazdem z A4 z kierunku Katowic na S1 w kierunku Cieszyna, następnie za ok. 1 km węzłem Brzezinka w Mysłowicach w ciągu drogi S1 i po nawróceniu na tym węźle ponownie drogą ekspresową S1 w kierunku Łodzi,

 • zjazd z S1 z kierunku Cieszyna na A4 w kierunku Katowic (łącznica relacji Cieszyn - Katowice). Objazd poprowadzony będzie drogą S1 do węzła Sosnowiec-Jęzor i po nawróceniu na tym węźle ponownie drogą S1 w kierunku Cieszyna aż do zjazdu na A4 w kierunku Katowic.

Kierowcom jadącym drogą ekspresową S1 od strony Cieszyna lub od Łodzi w kierunku Katowic zaleca się korzystanie z drogi krajowej nr 86. Również kierowcom jadącym autostradą A4 od Wrocławia w kierunku Łodzi lub Cieszyna zaleca się korzystanie z drogi krajowej nr 86.

Zakończenie wszystkich prac na węźle Brzęczkowice zaplanowano na listopad 2023 r.

Ile kosztuje obecnie przejazd autostradą A4? Gdzie płatne odcinki autostrady A4

Obecne utrudnienia w ruchu na A4 Katowice – Kraków

Do 30 września od godziny 19.00 do godz. 6.00 na niektórych odcinkach autostrady zwężenia do jednego pasa ruchu na długości ok. 500 m. Przyczyną są prace przy odnowieniu oznakowania autostrady.

Trwa remont wiaduktu w Mysłowicach. Na odcinku ok. 1 km (od km 348 do km 349) zamknięta jest jezdnia w kierunku Katowic. Ruch odbywa się na jezdni w kierunku Krakowa - 2 zwężone pasy ruchu przeznaczone są dla ruchu w kierunku Katowic oraz 2 zwężone pasy dla ruchu w kierunku Krakowa.

Koniec prac zaplanowano na listopad 2023 r.


Poważny remont i duże utrudnienia na A4 Katowice – Kraków. Ile potrwają prace na A4?

Wymiana nawierzchni autostrady A4 pomiędzy węzłami Jeleń w Jaworznie i Balin w Chrzanowie. Na odcinku około 7 km (od km 362,2 do km 368,9) kierowcy mają dwa zwężone pasy ruchu. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km/h.

Obecnie remontowana jest nawierzchnia jezdni w kierunku Krakowa:

 • na jezdni do Krakowa jeden pas ruchu jest remontowany, drugi jest przejezdny,
 • na jezdni do Katowic dwa pasy ruchu w kierunku Katowic i jeden pas w kierunku Krakowa.

W kolejnym etapie remontowana będzie jezdnia A4-ki w kierunku Katowic. Prace potrwają do końca 2023 r.

 

Utrudnienia powoduje też remont wiaduktu i wymiana nawierzchni na węźle Chrzanów (km 371). Zamknięty jest zjazd z A4 z kierunku Katowic do Trzebini (łącznica relacji Katowice-Trzebinia) wraz z fragmentem drogi krajowej nr 79. Objazd dla łącznicy Katowice - Trzebinia poprowadzono przez łącznicę relacji Katowice - Chrzanów węzła Chrzanów i następnie przez najbliższe rondo w ciągu drogi nr 79 (w rejonie McDonald's). Ruch na DK79 sterowany jest wahadłowo.

Otwarcie łącznicy Katowice - Trzebinia zaplanowano na początek października 2023 r. Planowane zakończenie wszystkich prac na ww. węźle: październik 2023 r.

Do początku grudnia potrwa wymiana nawierzchni na Placach Poboru Opłat w Mysłowicach i Balicach. Etapami remontowane są kolejne pasy poboru.

 • PPO Mysłowice (km 351) - zamknięty pas nr 7 w kierunku Krakowa. Planowane otwarcie 29 września.
 • PPO Balice (km 400) - zamknięty pas nr 8 w kierunku Katowic. Planowane otwarcie 29 września.

Koncesjonariusz poinformował również, że z przyczyn technicznych 29 września (piątek) Punkty Obsługi Klienta w Mysłowicach i Balicach przy placach poboru będą nieczynne (stacjonarnie i on-line).

W dalszej kolejności remontowane będą kolejne pasy poboru opłat na PPO Mysłowice i PPO Balice (tj. pasy nr 9, 10, 11 i 12). Ponadto modernizowany będzie system poboru opłat.

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A4 Jak dojadę - Chrzanów Jak dojadę - Mysłowice