Kolejne kilometry nawierzchni na A1

Pogoda sprzyja pracom przy budowie autostrady A1 z Kowala do Włocławka. Na A1 z Torunia do włocławka trwają prace wykończeniowe. Na wszystkich odcinkach autostrady w tygodniu pracowało ponad 900 osób i prawie 500 maszyn budowlanych. Odcinek autostrady A1 z Kowala do Włocławka zostanie udostępniony kierowcom w maju bieżącego roku.

Od grudnia kierowcy mogą korzystać z nowego, 45-kilometrowego odcinka autostrady A1 z Torunia do Włocławka. Na pozostałym 19 km odcinku autostrady od węzła Włocławek Zachód do węzła Kowal, nadal prowadzone są prace.

Od końca marca na budowanej autostradzie A1 prowadzono dalsze prace na drogach lokalnych i serwisowych. Ułożono kolejne kilometry nawierzchni oraz kontynuowano prace wykończeniowe na Miejscach Obsługi Podróżnych i Stacjach Poboru Opłat. Trwają prace na obiektach i przy malowaniu oznakowania poziomego. Zabetonowano też ostatni segment wiaduktu nad rzeką Lubieńką, co pozwoli rozpoczęcie wykonywania kolejnych prac na obiekcie. Zgłoszono również do odbiorów kolejne elementy drogi związane z odwodnieniem i gospodarką wodną.

Na otwartym już odcinku autostrady A1 z Torunia do Włocławka na drogach dojazdowych i serwisowych, znajdujących się poza pasem jezdnym autostrady, układano warstwę wiążącą i ścieralną nawierzchni. Na Miejscach Obsługi Podróżnych i Stacjach Poboru Opłat trwały prace wykończeniowe. Wzdłuż całego odcinka uruchomiono stacje pogodowe i tablice zmiennej treści. Odbywały się też nasadzenia drzew i krzewów oraz inne prace porządkowe.

Na autostradzie od Włocławka do Kowala, nieoddanym jeszcze do ruchu, sprzyjające warunki atmosferyczne pozwoliły na kontynuowanie prac przy nawierzchni. Na trasie głównej i drogach dojazdowych w ciągu kilku dni ułożono kolejne 5 km drogi. Kontynuowano też malowanie oznakowania poziomego na gotowych już odcinkach drogi. Prowadzono dalsze prace na obiektach mostowych, kończąc również betonowanie wiaduktu nad rzeką Lubieńką, na którym pozostało już tylko ułożenie nawierzchni i montaż ekranów akustycznych.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: