Kolejne prace na  A4 Katowice - Kraków
Utrudnienia na autostradzie A4 Katowice - Kraków występują w okolicach Mysłowic, Chrzanowa i węzła Brzęczkowice. Zdjęcia: Stalexport Autostrada Małopolska SA

Trwa wymiana nawierzchni na autostradzie A4 w okolicach Mysłowic oraz rozbudowa węzła Balin koło Chrzanowa. Dodatkowo rozpoczął się remont odwodnienia autostrady w rejonie węzła Brzęczkowice.

Wymiana nawierzchni PPO Mysłowice – węzeł Jeleń

Do 23 maja 2018 r. realizowana będzie wymiana nawierzchni na jezdni autostrady A4 w kierunku do Krakowa na odcinku 6 km między Placem Poboru Opłat w Mysłowicach, a węzłem Jeleń, tj. od km 352 do km 358. Zmianie uległa organizacja ruchu na obu jezdniach autostrady. Zachowane zostały dwa pasy ruchu w każdym kierunku, ale w czasie wprowadzania zmian czynny będzie tylko jeden pas. Ruch odbywa się z ograniczeniem prędkości.

Przebudowa odwodnienia na A4

18 kwietnia wprowadzono tymczasową organizację ruchu na jezdni w kierunku do Krakowa, na odcinku od km 348+900 do 349+400. W trakcie wykonywania prac zamknięta została część pasa wyłączenia łącznicy węzła Brzęczkowice relacji Katowice-Cieszyn z ograniczeniem prędkości do 80 km/h. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do początku maja 2018.

 

Pozostałe utrudnienia na autostradzie A4

 

Remont nawierzchni węzła Balin

Do drugiej połowy sierpnia 2018 r. realizowany będzie kompleksowy remont nawierzchni jezdni na węźle Balin w km 369 koncesyjnego odcinka autostrady A4 Katowice-Kraków. W tym okresie zamykane będą poszczególne łącznice węzła, a ruch zostanie poprowadzony objazdami.

Obecnie zamknięta jest łącznica zjazdowa z autostrady A4 relacji Katowice – Oświęcim/ Balin oraz połówka ulicy Balińskiej. Został tam wprowadzony ruch wahadłowy sterowany sygnalizacja świetlną.

Zamknięta także została łącznica węzła Balin – zjazdowa z węzła, relacji Oświęcim/ Balin – Kraków. Planowane otwarcie tej łącznicy po zakończeniu robót to 12 maja.

Przebudowa Miejsca Obsługi Podróżnych w Morawicy

PKN Orlen S.A. – operator Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP) ze stacjami paliw przy autostradzie A4 Katowice – Kraków rozpoczął prace związane z przebudową MOP w Morawicy (przed PPO Balice, kierunek do Krakowa). Na ww. MOP nadal prowadzona jest sprzedaż paliw. Ograniczone są usługi gastronomiczne i funkcjonowanie sklepu.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

ccc
2018-04-20 10:22
mogli by dołożyć jeden pas przy okazji :)
kon
2018-04-19 15:50
a 3 pas nigdy bo po co na najbardziej obleganym odcinku.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: