1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Koniec prac na S8 Marki – Kobyłka. Obwodnica Marek wreszcie kompletna

Koniec prac na S8 Marki – Kobyłka. Obwodnica Marek wreszcie kompletna

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2021-03-08
Koniec prac na S8 Marki – Kobyłka. Obwodnica Marek wreszcie kompletna
Obwodnica Marek w pełni w użytkowaniu. Zdjęcia: GDDKIA
Zakończyły się prace na obwodnicy Marek w ciągu drogi ekspresowej S8. Ostatnim elementem budowy trasy wylotowej w Warszawy było dokończenie budowy odcinka Marki – Kobyłka. Po oddaniu ul. Dworkowej zadanie zostało zakończone.

W piątek, 5 marca kierowcy mogli pojechać ul. Dworkową. Droga stanowi połączenie Kobyłki z Markami i przechodzi wiaduktem nad obwodnicą Marek. To ostatni fragment oddawany do ruchu, zrealizowany w ramach dokończenia prac na S8 Marki - Kobyłka.

Czarne chmury nad Wschodnią Obwodnicą Warszawy. Decyzja środowiskowa dla S17 Drewnica – Ząbki – Warszawa Wschód uchylona

Droga ekspresowa S8 obwodnica Marek

S8 - obwodnica Marek, jej budowa trwała latami. Zdjecia: GDDKIA

Finisz prac na S8 obwodnicy Marek. Węzła Kobyłka otwarty

Przypomnijmy, obwodnica Marek realizowana była od 2014 roku. Prace budowlane postępowały w bardzo wolnym tempie. Ostatecznie doszło do zerwania z konsorcjum, któremu liderowało Salinii. W listopadzie 2019 r. GDDKIA zawarła nową umowę na kontynuację projektowania i budowę drogi ekspresowej S8 od węzła Marki do węzła Kobyłka wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie. Wykonawca, firma Strabag, miał zrealizować kontrakt do 18 marca 2021 r. Wartość umowy wynosiła ok. 166 mln zł.

Obwodnica Marek w ciągu S8 dokończona - galeria zdjeć trasy S8

Obwodnica Marek w ciągu S8 dokończona - galeria zdjeć trasy S8

 

Kontrakt obejmował dokończenie prac, takich jak węzeł Kobyłka (łącznice, drogi dojazdowe i najazdy na obiekt), węzeł Marki (zjazd z obwodnicy w Markach), węzeł Zielonka (drogi dojazdowe do węzła), najazdy na wiadukt w ciągu ul. Dworkowej, kładka w rejonie ul. Letniskowej, most nad rzeką Długą, drogi dojazdowe i pasy technologiczne wzdłuż S8, chodniki, ścieżki rowerowe, Obwód Utrzymania Drogi, zieleń, prace porządkowe, roboty elektroenergetyczne, teletechniczne oraz sanitarne.

Zgodnie z zapowiedziami, prace zostały zakończone wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie w terminie kontraktowym.

Zbliżamy się do wydłużenia S8 z Wrocławia do Kłodzka. Przetargi na S8 w 2022 roku

Droga krajowa nr 8 liczy blisko 830 km długości i łączy Kudowę Zdrój na granicy z Czechami z Budziskiem na granicy z Litwą. Od Wrocławia, przez Warszawę, do Białegostoku dojedziemy już drogą ekspresową S8, która ma ok. 560 km długości.

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S8 Jak dojadę - Marki