Koszalin buduje wylotówkę do drogi S6
Ul. Władysława IV w Koszalinie będzie rozbudowana i przebudowana. Droga jest ważną arterią prowadzącą do drogi ekspresowej S6. Zdjęcia: Budowa drogi S6 w w okolicach Koszalina, GDDKIA

Wystartowała rozbudowa i przebudowa ul. Władysława IV w ciągu drogi wojewódzkiej nr 167 w Koszalinie. Po zakończeniu prac kierowcy dostaną komfortową wylotówkę z centrum miasta aż do drogi ekspresowej S6.

Modernizacją blisko 1,5 km odcinka zajmie się spółka Strabag, która wyceniła prace na 32,69 mln zł.  Roboty budowlane rozpoczęły się pod koniec lutego 2019 roku. Kontrakt realizowany będzie do 31 października 2022 roku.

W ramach realizowanego zadania wykonane zostaną roboty rozbiórkowe. Na budowanym odcinku zamontowane będą ekrany akustyczne oraz wiaty przystankowe. Powstanie też linia oświetleniowa na długości 3,2 km. W ramach zagospodarowania zieleni planowana jest wycinka oraz nasadzenia drzew i krzewów. Wykonana zostanie kanalizacja deszczowa, przebudowana sieć wodociągowa i gazociąg oraz infrastruktura teletechniczna.

Parametry techniczne DW167:

  • nawierzchnia SMA8
  • szer. jezdni 7m
  • 2 jezdnie
  • 2 pasy ruchu
  • dopuszczalne obciążenie nawierzchni: 115 KN/oś

Inwestycja ta realizowana jest w ramach zadania: „Budowa i przebudowa odcinka ulicy Władysława IV-go łączącego zewnętrzny pierścień układu komunikacyjnego Miasta Koszalina (tzw. Ringu) z węzłem obwodnicy Koszalina i Sianowa w ciągu drogi ekspresowej S6”. Po zakończeniu prac możliwy będzie znacznie łatwiejszy i bardziej komfortowy ruch pojazdów pomiędzy powstającą obwodnicą, a centrum miasta. Łatwiej będzie wjechać oraz wyjechać z Koszalina.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

gosc 2
2019-03-26 15:24
He he też przeczytałem 2022 rok to się uśmiałem. Pewnikiem robotnicy z kilofami łopatami i taczkami by to szybciej zrobili.
Gosc
2019-03-17 13:18
Prawie 3 lata żeby zrobić 1.5km drogi? Czy ktoś może wyjaśnić skąd taki długi termin? Wystarczy wspomnieć, że w Koszalinie niedawno zakończona przebudowa ulicy Połczyńskiej (około 2km długosci) trawa blisko 2 lata.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: