• Facebook - conadrogach
Kujawsko-pomorskie: Duże prace na DW548 prowadzącej do autostrady A1
Droga wojewódzka nr 548 ze Stolna do Wąbrzeźna w budowie. Inwestycja usprawni dojazd do autostrady A1.

Rozpoczęły się duże prace budowlane na drodze wojewódzkiej nr 548 łączącej Stolno z Wąbrzeźnem w woj. kujawsko – pomorskim. Jest to największa inwestycja prowadzona na drogach wojewódzkich w regionie. Gruntowna modernizacja trasy doprowadzającej ruch do autostrady A1 kosztuje 85 mln zł. Prace powodują utrudnienia w ruchu.

Droga wojewódzka nr 548 jest bardzo ważna w regionie z uwagi na to, że łączy północna część województwa kujawsko-pomorskiego z autostradą A1. Gruntowna przebudowa 29-kilometrowego odcinka drogi kosztuje 85 mln zł. To największe z zadań drogowych uruchomionych dotychczas przez Urząd Marszałkowski woj. kujawsko-pomorskiego. Realizuje je wybrane w przetargu konsorcjum, którego liderem jest firma Trakcja PRKiI. Planowany termin zakończenia inwestycji to połowa 2019 roku. Wykonawca zadeklarował objęcie prac 7-letnią gwarancją. Przebudowana droga będzie wzmocniona i będzie miała szerokość 7 metrów. Nowa trasa będzie stanowić obwodnice dla miejscowości Kamlarki, co pozwoli uniknąć wyburzeń, zniknie także niebezpieczny łuk pomiędzy Cepnem i Kamlarkami.

Utrudnienia w ruchu na DW548 Stolno - Wąbrzeźno

Obecnie generalny wykonawca przystąpił do kolejnego etapu prac przygotowawczych. Przez cały czas prowadzonych robót będzie możliwy dojazd dla mieszkańców do swoich posesji. W nowej organizacji zostanie wprowadzony ruch wahadłowy na odcinku do 500 m prowadzony przez sygnalistów.

Na odcinkach, na których przewidziano kierowanie ruchem przez sygnalistów, dopuszcza się także użycie sygnalizacji cyklicznej, stałoczasowej, charakteryzującej się stałą długością cyklu i niezmienną długością i kolejnością poszczególnych faz. Na odcinkach objętych pracami będą prowadzone m.in.: wycinka drzew i krzewów, wykonanie poszerzenia, roboty brukarskie, montaż oświetlenia i elementów związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego, a także prace wykończeniowe. W miarę możliwości wykonawca będzie się dążyć do minimalizowania długości odcinków wahadłowych, co pozwoli na sprawne wykonywanie robót budowlanych przy zapewnieniu akceptowalnej dla innych uczestników ruchu płynności ruchu.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: