• Facebook - conadrogach
Kujawsko-pomorskie: Kolejne prace na DW251 ze Żnina do Damasławka
Objazd drogi wojewódzkiej nr 251 dla pojazdów ciężarowych. Mapa: ZDW Bydgoszcz

W poniedziałek (8 stycznia) rozpocznie się przebudowa mostu w Żninie w ciągu ul. Dworcowej. Firma Eurovia odpowiedzialna za przebudowę drogi wojewódzkiej nr 251 przedstawiła też nowy harmonogram prac, który umożliwi w II połowie roku rozpoczęcie robót na ważnych miejskich ulicach.

Wykonawca prac zakłada zakończenie robót na moście w okresie do 8 miesięcy. Rozpoczęcie prac nastąpi 8 stycznia 2018 roku. Jednocześnie firma Eurovia zaktualizowała harmonogram prac na całej trasie, który zakłada ich zakończenie do 30 września 2018 roku.

W trakcie robót na moście w ciągu ul. Dworcowej przeprawa będzie wyłączona z ruchu. Zgodnie z zatwierdzoną organizacją ruchu objazd dla pojazdów ciężarowych wytyczony zostanie przez Łabiszyn i Szubin z wykorzystaniem dróg wojewódzkich nr 253 i 246 oraz drogi krajowej nr 5 Natomiast samochody osobowe i autobusy będą mogły korzystać z trasy przez centrum Żnina. Na ul. Sądowej i Szkolnej planowane jest wprowadzenie ruchu dwukierunkowego. Kierowcom, szczególnie ze wschodniej części Żnina, zaleca się aby analizowali również wykorzystanie alternatywnych tras w trakcie swoich podróży i rezerwowali na przejazd przez centrum Żnina nieco więcej czasu.

 

 Objazd drogi wojewódzkiej nr 251 dla samochodów osobowych

Objazd drogi wojewódzkiej nr 251 dla samochodów osobowych. Mapa: ZDW Bydgoszcz

 

Roboty mostowe na DW251 zakończą się najpóźniej we wrześniu tego roku. W pierwszej kolejności wykonane zostaną prace przy przełożeniu sieci teletechnicznych i rozebrany zostanie istniejący stary obiekt. Następnie zacznie się budowa od podstaw nowej konstrukcji. Wykonawca zapewnia, że jeśli powstanie taka możliwość dopuści wcześniej ruch pojazdów.

W najbliższych tygodniach na drodze wojewódzkiej nr 251 wykonawca zamierza kontynuować prace przy budowie ciągu pieszo-rowerowego, chodników i parkingów na terenie Sarbinowa i Żnina Wsi oraz układaniu kolejnych warstw konstrukcyjnych na przewężonych odcinkach. W pierwszym kwartale planowane jest rozpoczęcie prac przy przebudowie konstrukcji drogi na kolejnych fragmentach trasy.

- Konstrukcja drogi wzmacniana jest m.in cementem stąd w przypadku niekorzystnych warunków pogodowych nie możemy wykonywać wszystkich prac. Zarówno nam jak i inwestorowi zależy by nowa droga była zbudowana solidnie i jak najdłużej służyła kierowcom – mówi kierownik budowy z firmy Eurovia, Mariusz Pietrow.

W ramach przebudowy DW251 jezdnia otrzymuje szerokość 7 metrów. Powstaje 6 skrzyżowań skanalizowanych (z prawoskrętami i lewoskrętowami) z drogami powiatowymi, 22 skrzyżowania z drogami gminnymi, a także 20 nowych zatok autobusowych. Konstrukcja drogi jest wzmacniana do przenoszenia obciążeń rzędu 10 ton na oś. Przy wjeździe do Żnina powstanie miejsce do kontroli i ważenia pojazdów. Zaplanowano także budowę i przebudowę oświetlenia oraz odwodnienia drogi. Powstanie też trzywlotowe rondo w Juncewie (obecne skrzyżowanie z drogą na Sielec).

 

Modernizacja drogi wojewódzkiej nr 251 w skrócie:

  • Długość drogi – 15 km
  • Termin realizacji – wrzesień 2018 roku
  • Koszt prac budowlanych – 46,9 mln
  • Gwarancja – 7 lat

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: