Lada dzień remont autostrady A2 Koło – Dąbie
Z wiosną ruszą prace remontowe na autostradzie A2 na odcinku Konin- Koło- Dąbie w Wielkopolsce. Zdjęcia: GDDKIA

Wiele wskazuje na to, ze jeszcze w kwietniu na autostradzie A2 Koło - Dąbie (granica z woj. łódzkim) pojawią się ekipy remontowe. Jeżeli dołożyć do tego rozbudowę obwodnicy Poznania to na kierowców podróżujących wielkopolską A2-ką czekają spore utrudnienia przez kilka najbliższych miesięcy.

W ramach prac na A2 Koło – Dąbie przewidziano między innymi wymianę nawierzchni, wymianę elementów odwodnienia, wymianę oznakowania zarówno pionowego jak i poziomego, a także inne prace mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drodze.

Prace najprawdopodobniej przeprowadzi firma Colas Polska Sp. z o.o., której ofertę uznano za najkorzystniejszą w przetargu. Wykonawca chce za zadanie ponad 23,6 mln zł. - Jeżeli w ciągu 5 dni nie wpłynie odwołanie zostanie zawarta umowa – zaznaczają przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Zadanie jest kolejnym etapem remonty autostrady A2 zarządzanej przez GDDKIA. W latach ubiegłych prowadzone były prace na sąsiednich fragmentach. Po zakończeniu prac na całym 45 kilometrowym odcinku autostrady A2 Konin – Koło - Dąbie będzie odnowiona nawierzchnia.

Przypominamy, że obecnie szeroko zakrojone prace prowadzone są przy rozbudowie autostrady A2 na odcinku obwodnicy Poznania oraz na Placu Poboru Opłat Pruszków. Jednak olbrzymia remontowa ofensywa nastąpi za kilka lat, kiedy ruszy rozbudowa autostrady A2 z Łodzi do Warszawy.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

tak
2019-04-05 14:46
nie byla ona niedawno oddana, po ilu latach juz remont?

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: