• Facebook - conadrogach
Łódzkie: Będzie dalszy ciąg prac na DW473
Droga wojewódzka nr 473 w woj. łódzkim jest ważnym połączeniem (spina A1 z A2 i drogą S8). Trasa będzie rozbudowana. W panach kolejne zadania. Zdjęcia: ZDW Łódź

Planowane są kolejne inwestycje związane z rozbudową drogi wojewódzkiej nr 473 w Łódzkiem, która łączy autostrady A2 i A1 oraz drogę S8. Zakończona niedawno rozbudowa odcinka Uniejów – granica województwa łódzkiego to tylko jedno z założonych zadań. Prace prowadzone będą m.in. w Uniejowie i na odcinku Przatów – Łask.

Jeszcze w tym roku zakończone zostaną przygotowania do rozpoczęcia kolejnej inwestycji na DW473 w Uniejowie. W 2018 roku ruszą roboty na skrzyżowaniu ulic: Dąbskiej – Polnej i Wschodniej. To niebezpieczne skrzyżowanie zmieni swoją geometrię oraz zyska sygnalizację świetlną. Oprócz tego, powstaną również chodniki i urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Kolejną inwestycją na DW473 będzie rozbudowa na odcinku Przatów – Łask. Trasa na tym odcinku jest w złym stanie technicznym, spowodowanym m.in. ruchem pojazdów ciężarowych, przemieszczających się podczas budowy drogi ekspresowej S8. Modernizacja w systemie zaprojektuj i wybuduj, przewidziana jest na lata 2018-2022.

Droga wojewódzka 473, to ważny szlak komunikacyjny północ – południe (Koło – Dąbie – Uniejów – Szadek – Łask – Wadlew – Piotrków Tryb.), biegnący przez zachodnią część regionu łódzkiego. Stanowi połączenie autostrady A2, drogi ekspresowej S8 i autostrady A1, dlatego jest wybierana dla tranzytu pojazdów podróżujących na szlaku Wielkopolska - Śląsk.

W wyniku nowelizacji ustawy o drogach publicznych, w 2015 roku, jej przebieg został wydłużony, o odcinek Łask – Piotrków Tryb., w śladzie dawnej drogi krajowej nr 12. Jej całkowita długość na terenie Łódzkiego wynosi obecnie 96,32 km i jest drugą, pod względem długości, drogą pod zarządem ZDW w Łodzi (pierwszą jest DW 482 – 103 km).

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: