1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Lubuskie: Poprawi się dojazd DK22 do Sulęcina

Lubuskie: Poprawi się dojazd DK22 do Sulęcina

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2021-03-02
Lubuskie: Poprawi się dojazd DK22 do Sulęcina
Rusza rozbudowa drogi krajowej nr 22 na trasie Kołczyn- Sulęcin (woj. lubuskie). Zdjęcia: GDDKIA
Droga krajowa nr 22 na trasie Kołczyn - Sulęcin w woj. lubuskim będzie rozbudowana. Drogowcy podpisali umowę z wykonawcą i przekazali plac budowy.

Umowę na rozbudowę drogi krajowej nr 22 na skrzyżowaniu z drogą powiatową nr 1278F na trasie Kołczyn – Sulęcin podpisano z firmą Przedsiębiorstwo Drogowe „Kontrakt”. Prace wyniosą ponad 5,9 mln zł.

Drogi krajowe nr 22 i 24 w Lubuskim będą rozbudowane

Wykonawca będzie miał za zadanie wykonać roboty ziemne, rozebrać starą oraz położyć nową nawierzchnię dróg. Na DK22 wykonane zostaną dodatkowe pasy ruchów dla pojazdów skręcających w lewo z drogi z pierwszeństwem przejazdu. Pasy te oddzielone zostaną, od przeciwnych kierunków jazdy, wyspą dzielącą. Na przecięciu drogi krajowej nr 22 z drogą powiatową powstanie skrzyżowanie skanalizowane z wyspą dzielącą z kostki kamiennej, na obu wlotach drogi podporządkowanej. Zadanie obejmuje także rozbudowę dwóch odcinków drogi powiatowej: północny z kierunku Kołczyn o długości 138 m i południowy z kierunku Sulęcin o długości 149 m. Skrzyżowanie wyposażone zostanie w nowe oświetlenie drogowe, urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego a także wykonane zostanie nowe oznakowanie poziome i pionowe.

Będą rozbudowy w Lubuskim: DK27 Żary – Zielona Góra, DK22 Strzelce Krajeńskie – woj. zachodniopomorskie i obwodnicy Żar w ciągu DK12

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 22 Jak dojadę - Sulęcin