• Facebook - conadrogach
Majówka na drogach do Zakopanego. Sprawdzamy DK7, 47 i A4
Zakopianka. Zdjęcia: GDDKIA

Tradycyjnie weekend majowy to okazja do wypoczynku i wzmożonych podróży. Wzrasta wtedy ruch w kierunku stolicy polskich Tatr – Zakopanego. Sprawdzamy jak przedstawia się sytuacja na krajowej 7-ce i Zakopiance.

Obecnie na drodze krajowej nr 7 prowadzonych jest wiele prac drogowych. Trasa przebudowywana jest bowiem do parametrów drogi ekspresowej S7. Utrudnienia występują w każdym z województw przez które przebiega droga. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość na Zakopiance w okolicach Jawornika i Myślenic. Wahadłowo jedzie się w Szczepanowicach w okolicach Krakowa. Przebudową objęte są odcinki DK7 Chęciny – Jędrzejów i Radom – granica województw mazowieckiego i świętokrzyskiego oraz w woj. warmińsko-mazurski m w okolicach Nidzicy i na trasie Miłomłyn – Ostróda. Na Pomorzu w budowie jest też odcinek S7 Gdańsk – Elbląg. Utrudnienia występują też pod Warszawą.

Aktualne utrudnienia na drodze krajowej nr 7

Utrudnienia na odcinkach drogi ekspresowej S7


Na problemy z poruszaniem się napotkamy na DK 47 popularnie zwanej Zakopianką w Białym Dunajcu i Poroninie. W Białym Dunajcu drogowcy awaryjnie zabezpieczyli most i wprowadzono ruch wahadłowy. Natomiast w Poroninie realizowana jest budowa węzła drogowego na skrzyżowaniu DK47 z drogą wojewódzką nr 961 oraz budowa skrzyżowania DK 47 z drogą wojewódzką i drogą powiatową nr 1651 oraz rozbudową Zakopianki. Ruch w ciągu DK47 odbywa się tymczasowym mostem objazdowym.

Utrudnienia na Zakopiance – droga krajowa nr 47

Część kierowców aby dojechać w góry czy na południe Polski korzysta z autostrady A4. Tu na opolskim odcinku w okolicach Opola drogowcy prowadzą remont nawierzchni. Na dolnośląskim odcinku Złotoryja – Legnica zawężona jest jezdnia A4-ki z uwagi na budowę przecinającej jej drogi ekspresowej S3. Trzeba uważać też na bramkach autostradowych (np. pod Wrocławiem), przed którymi w dni wzmożonego ruchu tworzą się kilometrowe korki.

Utrudnienia na autostradzie A4

Przypominamy, że 30 kwietnia i 2 maja w godzinach od 18.00 do 22.00, a 1 i 3 maja w godzinach od 8.00 do 22.00 w całej Polsce będzie obowiązywał zakaz ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton.

 

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: