Mazowieckie: Obwodnica Gąbina DW577 – wkrótce duże roboty ziemne
Powstaje obwodnica Gąbina w ciągu DW577. Nowa trasa ma być gotowa jesienią 2019 r. Zdjęcia: GDDKIA

W województwie mazowieckim trwa budowa obwodnicy Gąbina w ciągu drogi wojewódzkiej nr 577. Przed zimą udało się zrealizować większość robót związanych ze zdjęciem humusu, wymianami gruntu i budową przejść dla mniejszych zwierząt. Widać już dobrze zarys nowej trasy, a zaawansowanie robót to 20 procent.

Obwodnica Gąbina liczyć będzie 4,58 km. Powstaje ona po południowej stronie miasta. Na połączeniu z ulicą Wspólną (drogą wojewódzką nr 574), Traktem Kamińskim oraz Warszawską (początek obwodnicy od strony wschodniej) zbudowane zostaną łącznie trzy ronda. Połączenie z ulicą Rogatki Gostynińskie (początek obwodnicy od strony wschodniej) będzie miało formę skrzyżowania skanalizowanego. W ramach inwestycji powstaną również nowe drogi dojazdowe, chodniki, ścieżki rowerowe oraz skrzyżowania a część dróg lokalnych będzie przebudowana.

- Prace są zaawansowane na poziomie 20 procent – mówi dyrektor firmy Kobylarnia S.A, Marek Janczarski. - Skupiliśmy się głównie na robotach branżowych, aby przygotować sobie front pod roboty ziemne, które chcemy rozpocząć wczesną wiosną. Zakończyliśmy wycinkę drzew i krzewów, przebudowę kolizji elektroenergetycznych oraz przebudowę sieci melioracyjnej. Za nami też zdecydowana większość robót rozbiórkowych oraz związanych z wymianami gruntu i budową przejść dla płazów lub małych zwierząt. Na półmetku są roboty przy przebudowie sieci sanitarnej i wodociągowej. Powstają też pierwsze elementy kanalizacji deszczowej. Pracujemy też nad optymalną tymczasową organizacją ruchu na czas robót w obrębie skrzyżowań z istniejącymi drogami. Ich przebudowa na pewno będzie wiązać się z tymczasowymi utrudnieniami.

Inwestycja realizowana jest na zlecenie Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Jej wartość to blisko 37 mln zł brutto. Zadanie realizowane jest w oparciu o Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego. Obwodnicą Gąbina pojedziemy jesienią tego roku.

Zgodnie z przyjętym przez Miasto i Gminę Gąbin Planem Zagospodarowania Przestrzennego, planowana jest też w przyszłości budowa drugiego, wschodniego odcinka, łączącego drogę wojewódzką 577 z drogą wojewódzką 574.

Droga wojewódzka nr 577 prowadzi z Łącka pod Płockiem do miejscowości Ruszki w okolicach Sochaczewa. Ma prawie 46 km długości. Stanowi alternatywną trasę z Płocka do stolicy.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: