1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Niepołomice i Wieliczka z dostępem do autostrady. Jest nowy węzeł na A4

Niepołomice i Wieliczka z dostępem do autostrady. Jest nowy węzeł na A4

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2020-06-22
Niepołomice i Wieliczka z dostępem do autostrady. Jest nowy węzeł na A4
Węzeł Niepołomice na autostradzie A4 oddany do ruchu. Zdjęcia: GDDKIA
Na mapie autostrady A4 pojawił się nowy węzeł drogowy. Węzeł Niepołomice w ciągu A4 Kraków - Tarnów skomunikuje z autostradą zarówno Niepołomice jak i Wieliczkę oraz strefę ekonomiczną.

Od poniedziałku 22 czerwca kierowcy będą mogli korzystać z nowego węzła Niepołomice na autostradzie A4 w Małopolsce. Inwestycja o wartości 41,8 mln zł ruszyła jesienią 2018 roku. Wykonawcą jest konsorcjum Trakcja PRKiI z Warszawy i litewska AB Kauno Tiltai.

Opłaty za przejazd autostradą A4

Węzeł Niepołomice powstał między węzłami Kraków Wieliczka i Targowisko, na połączeniu z drogą wojewódzką nr 964 - zjazd z autostrady A4 w Podłężu. W ramach zadania, oprócz realizacji węzła, zostały przebudowane drogi dojazdowe, powstały dwa ronda, przełożono koryta rzeki Podłężanki oraz potoku Zakrzowianka.

Utrudnienia na A4 Katowice – Kraków. Sprawdzamy gdzie trwają prace

Nowy węzeł umożliwi wjazd i zjazd z autostrady na DW964, przez co zapewni dobry dojazd do Niepołomickiej Strefy Inwestycyjnej oraz miejscowości Wieliczka, Gdów, Biskupice, Dobczyce, Kłaj.

Węzeł Niepołomice w ciągu autostrady A4 oddany do ruchu

Węzeł Niepołomice w ciągu autostrady A4 Kraków - Tarnów. Zdjecie: GDDKIA

Inwestycja została zrealizowana na mocy trójstronnego porozumienia pomiędzy Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) oraz samorządami. Z budżetu GDDKIA pochodzi 27,5 mln zł, 20,5 mln zł z budżetu samorządów – województwa małopolskiego, powiatu wielickiego, gminy Niepołomice.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na autostradzie A4 Jak dojadę - Niepołomice