1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Nowa droga do Kołobrzegu połączy obwodnicę i trasę S6

Nowa droga do Kołobrzegu połączy obwodnicę i trasę S6

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2022-03-10
Nowa droga do Kołobrzegu połączy obwodnicę i trasę S6
DK11 rondo Janiska - węzeł Kołobrzeg Wschód na S6 w przetargu. Zdjęcia: GDDKIA
Powstanie droga, która połączy węzeł Kołobrzeg Wschód, na drodze ekspresowej S6, z oddanym do ruchu trzy lata temu fragmentem obwodnicy Kołobrzegu w ciągu DK11 i zrealizowanym w latach wcześniejszych przez samorząd dojazdem do portu w Kołobrzegu. Budowa drogi wyprowadzi ruch tranzytowy z centrum Kołobrzegu i usprawni połączenie z portem. Jest przetarg na jej realizację.

Drogowcy ogłosili przetarg na budowę drogi krajowej nr 11 na odcinku od ronda Janiska do węzła Kołobrzeg Wschód o długości 1,5 km. Jest to ostatni brakujący element układu dróg krajowych w rejonie Kołobrzegu, który umożliwi pojazdom jadącym do portu ominięcie centrum miasta.

Droga S6. Rusza budowa nowego węzła na obwodnicy Koszalina i Sianowa

Nowa, dwujezdniowa droga klasy GP (główna ruchu przyspieszonego) będzie miała po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Inwestycja rozpocznie się od ronda Janiska, które powstało w ramach budowy obwodnicy Kołobrzegu w ciągu DK11, a zakończy na węźle Kołobrzeg Wschód na drodze ekspresowej S6. Trasa będzie się łączyła również z rondem, które powstało na wysokości ul. Janiska. Na przecięciu z ul. Bolesława Chrobrego w Kołobrzegu, czyli drogą w kierunku m. Budzistowo, powstanie wiadukt w ciągu DK11. Powstanie nowa ścieżka rowerowa o długości ok. 850 m.

Nowa droga DK11 połączy obwodnicę Kołobrzegu z drogą S6
Nowa droga DK11 połączy obwodnicę Kołobrzegu z drogą S6. Mapa: GDDKIA


Pierwsze prace na budowie trasy S3 do Świnoujścia

Na trasie przewidziano również budowę ekranów akustycznych o łącznej długości 732 metrów, w tym na całym odcinku od ronda Janiska (im. Jerzego Patana), aż do zejścia nasypu do poziomu terenu za drogą do Budzistowa. Zadanie obejmuje wykonanie nasadzeń zieleni na skarpie i przy podstawie nasypu. Dodatkowo ekran akustyczny ma być obsadzony pnącą się roślinnością. Droga wyposażona zostanie w urządzenia BRD, takie jak bariery ochronne i osłony przeciwolśnieniowe.

Dla inwestycji została w ubiegłym roku uzyskana decyzja o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Otwarcie ofert zostało wyznaczone na 12 kwietnia 2022 r. Kryterium wyboru ofert w przetargu jest cena. Drogowcy chcą by odcinek DK11 powstał w ciągu 14 miesięcy od daty podpisania umowy.

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 11 Jak dojadę - Kołobrzeg