Nowa droga połączy autostradę A4 z DK94 w okolicach Przeworska
Do końca 2018 roku ma powstać nowy łącznik do węzła Przeworsk na autostradzie A4 z DK94. Zdjęcia: GDDKIA

Poprawi się dojazd do autostrady A4 w okolicach Przeworska w woj. podkarpackim. Nowa droga łącząca A4-kę z drogą krajowa nr 94 powstanie do końca tego roku. 12 marca 2018 r. nastąpiło uroczyste rozpoczęcie budowy. Wartość rozpoczętej inwestycji to 23,5 mln złotych.

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie rozstrzygnął przetarg na budowę łącznika autostradowego węzeł Przeworsk autostrady A4 z drogą krajową nr 94 w miejscowości Gwizdaj. Wyłoniony wykonawca robót to konsorcjum firm: w skład którego wchodzi lider: Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów Sp. z o.o. z Rzeszowa. Konsorcjum w systemie „zaprojektuj i wybuduj” realizuje odcinek drogi wojewódzkiej, łączący al. Jana Pawła II w Gwizdaju na wysokości informacyjnej tablicy świetlnej i Domu Kultury z autostradą A4 poprzez węzeł Przeworsk. Koszt inwestycji wynosi prawie 21,5 mln zł z okresem gwarancji i rękojmi: 6 lat. Termin zakończenia inwestycji, zgodnie z założeniami przetargu, przypada na rok 2018.

Jak zaznacza burmistrz Przeworska Leszek Kisiel jest to kontynuacja wybudowanego odcinka drogi dojazdowej do autostrady A4, który wykonany został w 2013 r. w rejonie starorzecza Mleczki we wsi Gorliczyna i Gniewczyna.

Obwodnica Przeworska – droga wojewódzka ominie miasto

Na tym nie koniec inwestycji w rejonie Przeworska. Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie rozstrzygnął także postępowanie przetargowe dotyczące opracowania programu funkcjonalno – użytkowego dla zadania pn. „Budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 835 Lublin – Wysokie – Biłgoraj – Sieniawa – Przeworsk – Kańczuga – Dynów – Grabownica Starzeńska od skrzyżowania z drogą krajową nr 4 w miejscowości Gwizdaj do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 835 w miejscowości Przeworsk”. Termin opracowania dokumentacji planowany jest na koniec bieżącego roku.

Po przyjęciu tej dokumentacji ogłoszony zostanie przetarg w systemie „zaprojektuj i wybuduj” na kolejny odcinek rozbudowywanej drogi wojewódzkiej.

– Pomimo nieuwzględnienia przez Generalną Dyrekcję Dróg i Autostrad w Narodowym programie budowy dróg krajowych i autostrad na lata 2014-2023 budowy południowej obwodnicy Przeworska, jesteśmy świadkami tworzenia jej części przez Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie (na odcinku od m. Gwizdaj do ul. Węgierskiej w Przeworsku). Mamy nadzieję, że wykonawcy wywiążą się zawartych umów w terminie, a realizacja odcinka drogi wojewódzkiej 835 zbiegnie się w czasie z oddaniem do użytku drogi łącznikowej z autostradą, usprawniając w ten sposób ruch tranzytowy przez miasto.

 

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: