• Facebook - conadrogach
Nowy węzeł na autostradzie A4 pod Opolem?
Opolski PIS chce trzeciego pasa na autostradzie A4 i nowego węzła w Prószkowie pod Opolem. Zdjęcia: GDDKIA

O konieczności budowy nowego węzła autostradowego na opolskim odcinku autostrady A4 w okolicy Prószkowa przypomina posłanka PIS Katarzyna Czochara. Uważa, że inwestycję, która poprawi dojazd do Opola można zrealizować w ciągu najbliższych lat. Tymczasem w planach drogowców nie ma wspomnianego zadania.

- Udało nam się pozyskać pieniądze na przygotowania do budowy trzech kolejnych obwodnic, budowa kolejnego zjazdu z autostrady też jest możliwa - przekonuje w serwisie nto.pl liderka opolskiego Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi o obwodnice Niemodlina, Kędzierzyna-Koźla, Olesna, Praszki oraz Myśliny, które zostały ujęte w rządowym Programie Budowy Dróg Krajowych i Autostrad. Łączny koszt tych inwestycji szacowany jest na ponad 1,5 miliarda złotych. W programie nie ma jednak mowy o budowie nowego węzła na opolskim odcinku autostrady A4. Mimo to posłanka zapowiada działania w kierunku budowy trzeciego pasa na autostradzie A4 oraz zjazdu z A4 w Prószkowie. Wspomniany węzeł komunikujący Opole z A4-ką miałyby powstać razem z planowaną południową obwodnicą Opola.

- Jeśli chodzi o inwestycje na A4 - ta sprawa jest w toku. Działamy wspólnie z wojewodą. To są inwestycje, które w mocny sposób zabezpieczyłyby nasze województwo. Rozwiązałyby problem dużego ruchu, hałasu - jego przekroczeń - mówiła Czochara w Radiu Opole.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: