Obwodnica Niemodlina to łatwiejszy dojazd do A4. Jest zgoda na jej budowę
Obecnie droga krajowa nr 46 prowadzi przez centrum Niemodlina. Obwodnica ominie miasto od południowej i wschodniej strony. Zdjęcia: Radosław Pierzga, Opolski Urząd Wojewódzki

Obwodnica Niemodlina w woj. opolskim o długości ok. 11,5 km ominie miasto po południowej i wschodniej stronie. Jej trasa rozpocznie się przed Brzęczkowicami i wepnie się do obecnego przebiegu DK46 tuż przed autostradą A4 i węzłem Opole Zachód. Wojewoda wydał zgodę na realizację inwestycji, więc nic nie stoi na przeszkodzie do budowy obwodnicy. Droga ma być gotowa do końca 2021 r.

Obwodnica Niemodlina to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji drogowych na terenie województwa opolskiego i wreszcie jest zielone światło do jej realizacji. Wojewoda opolski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla jej budowy. Decyzja umożliwi przejęcie nieruchomości pod budowaną drogę i rozpoczęcie procedury odszkodowawczej, a wykonawcy rozpoczęcie prac po przekazaniu placu budowy.

Obwodnica Niemodlina będzie częścią drogi krajowej nr 46 Kłodzko – Nysa – Niemodlin – Opole – Częstochowa – Szczekociny, która łączy województwo dolnośląskie, opolskie i śląskie. Trasa obwodnicy rozpocznie się przed Brzęczkowicami i dołączy się do obecnego przebiegu DK46 w okolicach Sosnówki, tuż przed autostradą A4 i węzłem Opole Zachód. Na początkowym, blisko 5-kilometrowym odcinku, będzie to droga z układem pasów 2+1, a przed węzłem Niemodlin rozpocznie się dwujezdniowy odcinek z dwoma pasami ruchu na każdej jezdni. Na trasie drogi, o klasie technicznej GP, powstaną dwa węzły drogowe (Niemodlin i Sosnówka) oraz 18 obiektów inżynierskich. Największym z nich będzie most nad rzeką Ścinawą o długości 296 m.

Wykonawcą obwodnicy Niemodlina jest konsorcjum firm Mota-Engil Central Europe S.A. i Himmel i Papesch. Wartość kontraktu to 264,2 mln zł. Przewidywany termin rozpoczęcia robót – III kwartał 2019r., natomiast zakończenie planowane jest na koniec 2021 roku.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: