• Facebook - conadrogach
Opóźnienie na budowie S3 Lubin – Polkowice. Czy pojedziemy S3 w tym roku?
Ponad 6-miesięczne opóźnienia na budowie odcinka drogi S3 na Dolnym Śląsku. GDDKIA liczy jednak, że główną trasą pojedziemy zgodnie z planem w połowie tego roku. Zdjęcia: GDDKIA

Nie ma złudzeń - budowa drogi ekspresowej S3 między Polkowicami a Lubinem nie zostanie zakończona zgodnie z planem tj. w połowie tego roku. Z powodu olbrzymich opóźnień trasa może być gotowa dopiero wiosną 2019 roku. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad chce jednak aby jak najwcześniej udostępnić jezdnie kierowcom i dalej kontynuować pozostałe prace.

Przypomnijmy, w woj. dolnośląskim prace budowlane realizowane dla 81 kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S3 między Nową Solą i Legnicą wraz z obwodnicą Lubina. Na całym odcinku powstanie dwujezdniowa trasa z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku, a miedzy Polkowicami i Lubinem z trzema pasami. Kontraktowy termin oddania drogi do ruchu to połowa 2018 roku.

Niestety słaba mobilizacja wykonawcy, błędy w organizacji i koordynacji robót, zejście z placu budowy podwykonawców i kłopoty ze środowiskiem – to tylko niektóre przyczyny opóźnienia w budowie drogi ekspresowej S3 na trasie Lubin - Polkowice. Ten 14-kilometrowy odcinek S3-ki buduje konsorcjum firm Salini Polska Sp. z o.o., które najwyraźniej bardzo słabo radzi sobie z inwestycją. A poślizg w oddaniu trasy oznacza dla kierowców duże problemy – to kolejny sezon wakacyjny z korkami i utrudnieniami na drodze S3, która jest obok autostrady A1 najważniejszą trasą prowadzącą nad Bałtyk.

 

Opóźnienia na budowie drogi S3 Lubin - Polkowice. Kiedy pojedziemy S3-ką?

Opóźnienia na budowie drogi S3 Lubin - Polkowice. Kiedy pojedziemy S3-ką?. Zdjęcia: GDDKIA

Pod koniec zeszłego roku wprowadzono program naprawczy i obecnie realizowane roboty mają być stale nadzorowane i monitorowane, tak by nie dopuścić do dalszych zaniedbań. Resort infrastruktury szacuje, że obecnie opóźnienie wynosi ponad pół roku.

Mimo czarnych chmur nad budową ekspresówki, przedstawiciele dolnośląskiego oddziału GDDKIA cały czas liczą, że z odcinka S3 Lubin - Polkowice kierowcy skorzystają w połowie tego roku. - Wszystkie działania które podejmuje w tej chwili wykonawca oraz wprowadzenie programu naprawczego, dają gwarancje że jest to możliwe. Wszystko zależy również od warunków pogodowych i tego czy będzie możliwość prowadzenia robót w maksymalnym zakresie czasowym – powiedziała w TVP 3 Lidia Markowska, dyrektor wrocławskiego oddziału GDDKIA.

Jeśli „życzenia się spełnią” to po oddaniu odcinka S3 Lubin – Legnica ekspresówka wreszcie połączy się z autostradą A4 co znacząco usprawni ruch. Budowa odcinka z Lubina do Legnicy idzie bowiem zgodnie z planem i tu nie powinno być żadnych opóźnień.

 

Tak wygląda nowa droga ekspresowa S3 na trasie Lubin - Legnica

Budowa drogi ekspresowej S3 na Dolnym Śląsku

Budowa drogi ekspresowej S3 Lubin - Legnica. Zdjęcia: GDDKIA

Powstająca ekspresowa droga S3 stanowi fragment trasy międzynarodowej E65, leżącej w transeuropejskim korytarzu transportowym. S3 poprowadzi południkowo od zespołu portów morskich Świnoujście-Szczecin na północy, wzdłuż zachodniej granicy kraju do granicy z Czechami i będzie mieć kontynuację na terenie Republiki Czeskiej w postaci drogi D11 (dotychczas R11). 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

pinki
2018-03-11 16:09
z tego co pamiętam już w lipcu,sierpni normalni ludzie sygnalizowali że tam nic się nie dzieje ,gdzie byli w tym czasie urzędasy nieroby z GDDKIA
Kamil
2018-03-11 12:08
Proszę mi powiedzieć, czy pozostałe odcinki będą przejezdne, skoro ten III odcinek nie będzie gotowy? Czy otwierają całe 81 km kiedy będzie cała jezdnia gotowa?
witek
2018-03-11 01:15
Salini.... To dlaczego ta firma wygrywa kolejne przetargi na budowę innych odcinków dróg???? Powinna być blokada takich firm.
Krzysiek
2018-03-10 15:04
Może wszyscy pracownicy są już pod Krakowem ? ;)
Anonim
2018-03-09 23:53
Włosi mają czas...
Xyz
2018-03-09 13:04
Nie powstanie, przecież tam wogóle nie ma pracowników na tym feralnym odcinku to jakim cudem ma powstać?

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: